...

Стимулятори росту рослин

стимулятори росту рослинВиявляється, в домашньому арсеналі чимало коштів, які можуть з успіхом замінити новомодні препарати, здатні не тільки полегшити догляд за рослинами, а й повністю замінити мікродобрива або стимулятори росту і цвітіння. Причому вони хороші не тільки для кімнатних, але і для розсади овочевих і садових рослин, суниці.

Найелементарніше, і не потребує ніяких хитрувань – гарячий душ! Гаряча вода (Не окріп, звичайно), а з температурою близько + 50oC буде не тільки профілактикою проти шкідників, але хорошим стимулятором росту.

Перед самою процедурою всі кімнатні рослини потрібно добре полити, через 1-2 години поставити у ванну і включити душ.

Температура гарячої води повинна бути такою, щоб рука терпіла. Гарячим струменем поливати рослини одну-дві хвилинки. Гаряча вода, що потрапила в горщик, допоможе в боротьбі з грунтовими шкідниками (якщо вони завелися). Після душу рослини потрібно залишити у ванній на ніч, щоб вони обсохли, зайва вода з горщиків скла. Гарячий душ можна робити майже всім кімнатним квітам, крім сенполій. Такі процедури починають робити з лютого і продовжують протягом усього сезону. Результати не змусять себе довго чекати, їх можна побачити вже через тиждень.

Цукор. Для підгодівлі достатньо насипати одну чайну ложку цукрового піску на поверхню грунту в горщику перед поливом, або поливати солодкою водою один раз на тиждень. На один стакан води беруться дві чайних ложки цукрового піску. Підживлення цукровим піском обожнюють кактуси.

Касторове масло. Підживлення касторовою олією гарні для стимуляції цвітіння і утворення плодів. На один літр води достатньо однієї чайної ложки касторової олії. Перед використанням розчин потрібно гарненько збовтати.

Звичайна зеленка (розчин брильянтового зеленого), а також фукорцин (рідина червоного кольору) володіють потужним протигрибковим ефектом, допоможуть у боротьбі з грибними хворобами. Цибулини гіацинтів, лілій, тюльпанів та інших цибулинних і бульбоцибульних рослин в місцях пошкоджень, а також подряпини і пошкодження стебел троянд, особливо після зими, можна змастити зеленкою або фукорцином. Подряпини і пошкодження, гояться і не гниють.

Борна кислота. Розчин борної кислоти також є стимулятором утворення бутонів, зав’язі. Борною кислотою спокійно можна замінити всім відому «Зав’язь» в саду для стимуляції цвітіння і утворення плодів у овочевих культур, наприклад у томатів, огірків, а також у період утворення качанів на капусті, і навіть всі плодові чагарники і дерева. Робочий розчин – пакетик борної кислоти розвести у двох літрах води. Цим розчином обприскувати рослини кілька разів за сезон: перед цвітінням, відразу після цвітіння, через два тижні після цвітіння, щоб зав’язь не відпала.

Ефективним стимулятором росту і коренеутворення вважається сік алое. У ньому добре замочувати або пророщувати насіння.

Мед, а точніше медовий розчин, також є потужним біостимулятором. Його з успіхом можна використовувати для замочування і пророщування насіння, вкорінення живців. Медовим розчином можна користуватися в саду під час цвітіння для кращого запилення і утворення зав’язі.

Медовий розчин добре використовувати в пастках-відерцях, розвішаних на плодових деревах, для збереження плодів від шкідників.

Свіжі яблука. Один кілограм нарізаних яблук настояти в п’яти літрах води протягом двох днів, і підгодівля для всіх рослин готова. Настій з свіжих яблук особливо обожнюють такі рослини, як шлюмбергера, зигокактус, ріпсалідопсіс.

Молоко. Для ряболистих і декоратівноліственних рослин в якості підгодівлі можна використовувати звичайне молоко. Робочий розчин: в одному літрі води розводять 100 мл молока. Такий полив дуже люблять папороті. Полив молочної водою чергують через 2-3 поливу простою водою.

Вітаміни групи В (B1, B6, B12), а також вітамін C можна використовувати для вкорінення живців, замочування насіння, розвитку кореневої системи. Для робочого розчину достатньо всього кілька крапель на один літр води.

Дріжджовий розчин може з великим успіхом замінити такий корнестімулятор, як гетероауксин. Приготування робочого розчину: в одному літрі води потрібно розчинити 100 мг дріжджів. У цей розчин на добу помістити живці, приготовані для вкорінення. Після цього живці потрібно дістати з дріжджового розчину, промити водою і помістити на вкорінення в міні-тепличку або ємність з водою. Якщо ви поставили вкорінюватися держак в воду, то не забудьте покласти туди маленький шматочок деревного вугілля.

Дріжджовий розчин можна використовувати і в саду. Навесні при посадці їм можна поливати всі рослини, у тому числі і троянди.

Відвар цибулиння сприймається усіма без винятку рослинами як повноцінне добриво. Відваром можна не тільки полити землю, а й обприскати вся рослина для профілактики від шкідників. Приготування робочого розчину: одну-дві жмені цибулиння залити одним літром окропу, прокип’ятити протягом 3-5 хвилин, дати охолонути. Після цього відвар процідити і можна використовувати! Бажано використовувати весь приготовлений відвар цибулиння за один раз.

Відмінне добриво для кімнатних рослин – акваріумна вода. У акваріумний воді багато речовин, що стимулюють ріст рослин. Акваріумну воду в якості підгодівлі рекомендується застосовувати тільки навесні і на початку літа, коли йде активний ріст нових пагонів і листя. У другій половині літа, коли вже йде дозрівання молодих пагонів, насіння, а також для підживлення повільно зростаючих кактусів і сукулентів акваріумну воду краще не використовувати.

Картопляний відвар також можна використовувати в якості підживлення всіх рослин. Воду, в якій варилася картопля, остудіть, процідіть і потім сильно розведіть. Я випробувала, працює! Звичайно, спочатку дуже боялася, думала, раптом земля в горщиках відразу закисне, потім, все-таки, ризикнула. Результатом задоволена.

Воду, в якій мили сире м’ясо, можна використовувати в якості підгодівлі всім рослинам. Для підгодівлі кімнатних рослин рекомендується цю воду два тижні наполягати, щоб вона перебродила і стала придатною для поливу. Рослини в саду я поливала такою водою без настоювання. Жоржини, яким часто діставалася вода після миття м’яса, зацвіли набагато раніше інших, кущі були шикарними, а бутонів – тьма. Так що теж перевірено.

Відвари і настої з інших рослин якнайкраще підходять не тільки для підгодівлі, але і допоможуть впоратися з шкідниками.

Настій полину підвищує імунітет рослин, допомагає впоратися з іржею на листі у пеларгонії, шток-троянди, лаватера, троянди, а також використовується в боротьбі з попелиць, різними гусеницями та іншими листогризучих комахами. Приготування робочого розчину: полин можна використовувати в сухому і свіжому вигляді, залити холодною водою і дати постояти 1-3 діб. Використовується без розведення. Такий настій дуже ефективний навесні.

Можна настій полину потримати два тижні, дати побродити. Такий настій рекомендується розводити десятикратно. Його можна використовувати для поливу і обприскування кімнатних і садових рослин.

Як уже давно помічено, деякі садові рослини володіють не тільки цілющою силою, але і стримують натиск шкідників. Наприклад, гіпсофіла і лаванда перешкоджають нападу попелиць і мурах на сусідні рослини, чорнобривці і календула оберігають сусідні рослини від нематод та інших підземних шкідників, часник вбиває грибкові та вірусні хвороби, в тому числі і борошнисту росу. Тому настої і відвари з цих рослин володіють точно такою ж силою і з великим успіхом можуть застосовуватися в якості біологічних засобів боротьби з шкідниками та хворобами.

Настій з кропиви підвищує імунітет рослин а також використовується в якості повноцінної підгодівлі для всіх рослин. Настій з кропиви готується за таким же принципом, як і настій полину. Можна наполягати кропиву у воді добу – троє і поливати цим настоєм рослини, а можна почекати, поки не почнеться бродіння. Щоб не так сильно смерділо, можна додати в цей настій трохи бури. Після бродіння настій з кропиви процідити, розбавити з водою в концентрації 1:10. Такі трав’яні настої добре робити влітку на відкритому повітрі. І трави в достатку, і в будинку не пахне. Для боротьби з попелиць можна обприскувати рослини нерозбавленим настоєм кропиви.

Настій з кропиви – натуральний і універсальний комплекс з мікро- і макроелементами, за своїм впливом на рослини перевершує всі хімічні стимулятори росту.

Настій живокосту можна застосовувати в якості підгодівлі в другій половині літа, коли рослинам для підготовки до зими потрібно багато калію.

Приготування настою з живокосту аналогічно приготуванню настою з полину або кропиви. Настій з живокосту можна використовувати для всіх рослин, але особливо він корисний рослинам, яким для повноцінного розвитку потрібно багато калію і трохи азоту. Обприскування настоєм живокосту по листю дуже швидко знімає ознаки калієвого голодування. У настої живокосту основні елементи харчування – азоту, фосфору і калію знаходяться в такій пропорції 3: 1: 7.

Відвар з хвоща допоможе не тільки зміцнити тканини рослин, допоможе впоратися з іржею на листках, борошнистою росою, павутинним кліщем. Хвощ можна використовувати як у свіжому, так і в сухому вигляді. Приготування робочого розчину: траву залити холодною водою і залишити на добу. Після цього настій з хвощем прокип’ятити, дати охолонути, процідити у скляний або пластмасовий посуд. Відваром з хвоща можна обприскувати як кімнатні, так і садові рослини. Відвар з хвоща можна додавати у воду для поливу. Проти павутинного кліща для стійкого ефекту потрібно проводити багаторазові обприскування відваром з хвоща.

Сік з валеріани. Свіжу траву валеріану подрібнити, додати трохи кип’яченої або дощової води, віджати. Одержаний екстракт валеріани, перелити в скляну ємність і зберігати в холодильнику. Ємність з екстрактом валеріани перед застосуванням потрібно гарненько збовтувати. Такого екстракту достатньо внести всього 30 крапель на відро води. Рекомендується поливати і обприскувати всі рослини, у тому числі і орхідеї. Кажуть, що це воістину “чарівний засіб”. Чим не HB-101, який продається за шалені гроші?

Такі екстракти, настої, відвари можна робити практично з будь-яких рослин і в будь-якому поєднанні або просто купити стимуляторы роста растений.

Категория: Обзор, Разное, Советы Метки: , , , , , , , , , ,

Вам могло бы понравиться:

Колеусы в нашем саду: выращивание в домашних условиях Колеусы в нашем саду: выращивание в домашних условиях
Cамшит в ландшафтном дизайне Cамшит в ландшафтном дизайне
  Затишок і комфорт в оливкових тонах       Затишок і комфорт в оливкових тонах    
  Інтер’єр холу в заміському будинку   Інтер’єр холу в заміському будинку
 Інтер’єр вітальної кімнати  Інтер’єр вітальної кімнати
Інтер’єр спальні в кремово – коричневих тонах Інтер’єр спальні в кремово – коричневих тонах

Один коментарий to "Стимулятори росту рослин"

Оставить коментарий

Добавить коментарий

© 2020 27.03.9289 vd.net.ua. VD.NET.UA - Портал по строительству и ремонту.
Яндекс.Метрика