Давайте розглянемо один із способів внутрішньої обробки стін пластиковими панелями. Це менш витратний спосіб обробки стін, у порівнянні з іншими видами стінових покриттів. Тим більше цей вид обробки простий, і обробити в будинку частину стін пластиковими панелями своїми руками буде нескладно.
Переваги та недоліки пластикових панелей
Хороша стійкість до впливу вологи (відмінно підійдуть для ванних кімнат)
Не вигоряють і довго зберігають первинний колір
Прийнятна ціна
Непогана звукоізоляція
Швидкий монтаж
Великий вибір кольорової гами
Легкий догляд за ними.
До недоліків можна віднести:
Екологічність бажає бути кращою
Погана пожежостійкість – швидко горить і виділяє отруйний задушливий газ
Низькоякісний пластик може залишати в приміщенні хімічний запах
Схильний перепаду температур (у вуличних умовах краще не застосовувати)
Схильний до механічних пошкоджень і деформації
Види пластикових панелей
панелі з ПВХ мозаїка
Пластикові панелі для оздоблення стін, можна розділити на три види.
Пластикова вагонка – один з який користується матеріалів для обробки. Товщина якої становить 8-10мм, ширина 100-125мм, а довжиною йде 2700, 3000, 6000мм. Виготовляються з полівінілхлориду. Можна використовувати, як для стелі, так і для стін.
Листові пластикові панелі – мають різний малюнок у вигляді декоративного цегли або керамічної плитки, також присутні інші декори. Пластикові листи йдуть в основному розміром 1,22 х 2,44 м. Товщина листів йде від 0,3 до 0,6мм.
Пластикові панелі під плитку – процес виготовлення йде з ДВП. Зверху наноситься меламін – це стійке до води, так і до механічних пошкоджень покриття. Розміром йдуть 30х30мм і 90х90мм. У продажу бувають різних кольорів.
Як вибрати якісні пластикові панелі
При виборі пластикової вагонки, треба звертати увагу на такі нюанси:
Яка кількість ребер жорсткості, чим їх більше, тим міцніше вагонка.
Товщину лицьової стінки, чим товще, тим буде менше піддаватися механічному зносу.
Стикувальні пази повинні чітко фіксувати з’єднання між листами.
Можна спробувати зігнути панель несильно, якщо місце згину деформовано і не відновлюється, то це китайська підробка, а саме великий вміст крейди.
Краще купувати товар перевірених брендів, якщо навіть там буде невелика переплата.
Монтаж пластикових панелей на стіну
Монтаж пластикових панелей на стіну, може вестися, як каркасним, так і безкаркасним способом. Тут все залежить від вологості в приміщенні, а також рівності стін, на які будуть кріпитися пластикові панелі.
Безкаркасний спосіб кріплення пластикових панелей
монтаж пластикових панелей на клей
Для початку готуємо стіну, де буде проводиться безкаркасний монтаж пластикових панелей. Стіна повинна бути очищена від попередніх матеріалів, без горбків і западин ретельно вирівняна, і добре просушена. Не забуваємо обробити стіну грунтовкою, краще протигрибкової, щоб у майбутньому виключити появи цвілі.
Далі немає нічого складного. Якщо у Вас розчин, то за допомогою гребінки наносимо його на стіну і прилаштовуємо лист. При застосуванні клею або герметика, наносимо точково на пластикову панель, Придавлюємо до стінки, і тримаємо близько п’яти хвилин. Наносьте клей так, щоб не виліз і не забруднив лицьову сторону панелі. Дивіться, щоб рівно встав перший лист, якщо кудись сповзає, то краще зафіксуйте його.
Каркасний спосіб кріплення пластикових панелей
При каркасному способі кріплення пластикових панелей у ванній кімнаті і в приміщеннях з підвищеною вологістю, пластикові панелі треба кріпити на металевий каркас, тут йдуть профілю, що і під гіпсокартон. Якщо кімната суха, то каркас можна зробити з дерев’яних рейок.
Перш ніж починати кріпити дерев’яні рейки, їх необхідно обробити антисептиком. Рейки застосовуються 10х30мм, і кріпляться за допомогою дюбель-цвяхів. Монтаж конструкції починаємо з кута, кріпимо стартовий профіль або куточок по всьому периметру стіни. Після чого уздовж стіни перпендикулярно закріплюємо рядами з кроком 40см дерев’яні рейки. Далі за допомогою металевих утримувачів кріпимо пластикові панелі до дерев’яного каркасу. Також для кріплення пластику, можна скористатися будівельним степлером. Не забуваємо про кути, які закриваємо внутрішніми або зовнішніми стикувальними профілями, а з боків кріпляться фінішні молдинги.
Інструменти для кріплення пластикових панелей
Давайте розглянемо, які інструменти знадобиться нам для кріплення пластикових панелей на стіну приміщення за допомогою дерев’яного каркаса:
Схил
Рівень (колодкове, водяний)
Шуруповерт
Ножівка по дереву
Рулетка
Олівець
Косинець
Молоток