...

Як обшити вагонкою баню

як обшити вагонкою банюВагонка – декоративна дошка, яка служить для оздоблення стін, з її допомогою можна перетворити будь-який інтер’єр. Крім того, що вагонка екологічна, вона до того ж є ще й свого роду утеплювачем. Обшивати нею можна не тільки лазню або сауну, а й житлові приміщення, процес монтажу досить простий.

Обшиваємо баню вагонкою своїми руками

Якщо обшивати стіни внутрішні, то краще застосувати дерев’яну вагонку, а не пластикову. Після придбання матеріалу потрібно полежати в приміщенні не менше доби.

Перед обшивкою брус і вагонку обробити спеціальними засобами від шкідників і грибків. Особливо це важливо зробити, якщо обшивка відбуватиметься в лазні, так як там підвищена вологість і буває висока температура.

Підготовка до роботи з вагонкою

Перед покупкою матеріал слід добре переглядати, щоб на ньому не було тріщин, слідів від шкідників, патьоків. Обов’язково треба все заміряти, щоб купити саме потрібну кількість матеріалу.

Рейки для каркаса треба брати однакові. Подбати потрібно і про гідроізоляцію, тут можна застосувати плівку або фольгу.

Потрібні інструменти при цій роботі:

лобзик,
шуруповерт,
пила,
дриль,
шурупи,
цвяхи,
куточки,
молоток,
шпатель,
швидко загусає мастика.
Каркас для вагонки

Каркас можна робити з гладких брусків. Така конструкція повинна бути міцною, для цього кріпити потрібно по обох краях, одночасно звіряючись з показаннями схилів і рівня. Ще краще зробити розмітку на стіні для кожного бруска і стежити за рівною відстанню між ними. Бруски потрібні 1,5 * 3 см. Або 2 * 4 см.

Тепер про утеплювачі. В першу чергу укладається плівка, яка оберігатиме утеплювач від вологи. У лазні переважніше фольга. Прикладається вона внахлест 5-10 см. Утеплювачем може послужити мінеральна або базальтова вата. Для внутрішніх робіт пінопласт використовувати не можна.

Якщо обшивають стіни рівні, рейки застосовувати годі й товсті, 1-1,5 см. Кріпляться до стіни вони за допомогою шурупів або цвяхів, клей бажано не застосовувати. Якщо на стіні є вологі ділянки, їх необхідно обробити водонепроникною мастикою.

Якщо обшивають стіни все-таки не рівні, бруски слід застосовувати більше, для того щоб без праці можна було покласти ізоляційний матеріал. Щоб вирівнювати поверхню, під рамку можна підкладати клини. Кріплення для брусків треба підбирати залежно від типу стін: дерев’яні, монолітні або цегляні.

Бруски кріплять на відстані 40-50 см. Каркас повинен бути перпендикулярний вагонки. Можна кріпити вагонку ні як всі звикли вертикально, але й «ялинкою», по діагоналі, паркетним методом. Все залежить від досвіду працівника. Обрізати вагонку краще маятникової пилкою вона не залишає рвану крайку.

Кріплення вигонки починається зі стелі, а потім стіни. Для її монтажу застосовують не тільки цвяхи або шурупи, але і скоби. Для маскування щілин у кутах, застосовують спеціальні куточки.

Якщо в роботі з перфоратором виявляєте порожнечі в стіні, в них слід вбити дерев’яні заглушки, а потім вже в них вбивається цвях або вкручується шуруп.

У кутах, трапляється так, що планка знадобиться меншим розміром, тут потрібно відміряти ширину до міліметрів і розпиляти планку. Потім вставити її в паз, і так щоб з боку, де буде приставляться інша планка, виявилося невелику відстань для кріплення. Кут може виявитися гострим, його можна округлити невеликим рубанком.

Трапляються на стінах і перешкоди у вигляді розеток або вимикачів. У цьому випадки, спочатку розберіть розетку, потім прикладіть вагонку на це місце і відзначаєте розмітку. Потім за допомогою лобзика вирізуєте на планці отвір. Кріпите спочатку планку, вже з отвором, потім вставляєте розетку і прикручуєте кришку. Всякі світильники та вимикачі кріплять прямо на обшивці за допомогою шурупів.

– Вагонку для лазні обов’язково обробити фунгіцидними засобами перед кріпленням. Якщо обшиваєте баню, то обробити потрібно захисними засобами від вологості і перепад температур.
– Додання золотого відтінку і блиску вагонку можна обробити воском або просочити теплою оліфою.
– Тріщини можна закладати за допомогою спеціальних шпаклівок або застосувати столярний клей і лак.
– Колір вагонки можна міняти за допомогою морилок. Забарвлюється вагонка за допомогою кисті-флейца. Не рекомендують використовувати глянцеві лаки, краще напівматові ЛФМ. Після нанесення лаку, слід протерти його дрібнозернистим наждачним папером, потім нанести ще 1-2 шари.
– Лазню, яку обшили вагонкою, вводити в експлуатацію бажано поступово. Перші три дні нагрівайте поступово лазню з 60 до 100 градусів і витримуйте 3-4 години. На 4 день баня готова до експлуатації повністю.
– Так як вологість у лазні велика, біля підлоги зробіть невеликі отвори для циркуляції повітря, для дерева це потреба, щоб воно прослужило як можна довше.

Категория: Поради будівельникам, Своїми руками, Советы Метки: , , , , , , , , , ,

Вам могло бы понравиться:

Выравнивание стен своими руками: лучшие методы Выравнивание стен своими руками: лучшие методы
Скворечники для птиц своими руками: пошаговая инструкция Скворечники для птиц своими руками: пошаговая инструкция
Домик на дереве своими руками. Пошаговая инструкция Домик на дереве своими руками. Пошаговая инструкция
Как правильно клеить обои своими руками Как правильно клеить обои своими руками
Венецианская штукатурка Венецианская штукатурка
Штукатурка стен по маякам своими руками Штукатурка стен по маякам своими руками
Внутрішнє оздоблення стін пластиковими панелями Внутрішнє оздоблення стін пластиковими панелями
Гіпсокартон – одне з рішень обробки кухні Гіпсокартон – одне з рішень обробки кухні

Оставить коментарий

Добавить коментарий

© 2020 vd.net.ua. VD.NET.UA - Портал по строительству и ремонту.
Яндекс.Метрика