...

Заміна проступи в сходах

Заміна проступи в сходахСходи можуть прослужити своєму господареві довгий час, але, як відомо, всі речі не вічні. Рано чи пізно вам доведеться її підлатати. У цій статті дізнаєтеся, як змінити проступи в сходах самостійно. У результаті використання протягом декількох років на проступях з’являються подряпини, плями, тріщини. Скрипи заважають спати ночами, коли хто-небудь пересувається по сходах. Проступь настільки стара і непридатна, що вона стає сухою і нещільно прикріпленої.

Виконати роботу самостійно не доставить вам складнощів, крім найпершої проступи закругленою. У разі її заміни вам доведеться повозитися з поручнями і нижньої опорною стійкою. При заміні проступей намагайтеся використовувати аналогічний матеріал. Найкраще вибирати найбільш міцні породи (дуб, ясен, в’яз), щоб сходи служила вам довго і вимагала ремонту якомога рідше.

Зняття старої проступи

prostupy1На зображенні наведені механізми зняття старої проступи. Найкраще спробувати витягти її зверху. Для початку слід розпиляти стару проступь на три частини, видалити проміжні балясини, накладної валик і поясок, потім за допомогою пилки зробити поперечно 2 пропила, не зачіпаючи присхідців. Коли ви виконали цю частину роботи, приступайте до видалення непотрібної проступи, починаючи з валика. Використовуючи киянку і доліт, відколюйте по невеликому шматочку від проступи, поступово просуваючись назад. Будьте обережні по краях, щоб не пошкодити подступенки.

Встановлюємо нову проступь

prostupy2Наступним кроком відпиляйте нову проступь, підігнавши потрібний розмір. Необхідно зробити заміри і відзначити місце для валика. Проведіть за допомогою лінійки лінію, що проходить від кута між зовнішнім торцем і крайкою, отмеряя кут в 45 градусів.

Після цього слід зазначити паралельну до зовнішнього торця лінію. Пропилюємо по лінії в 45 градусів і після відсікаємо її поперек. Після пропилка необхідно пройтися по поверхні рубанком і стамескою. Приступаємо до виготовлення пазів. Покладіть нову проступь на її майбутнє місце. Вставте кінець стійки поручнів в поручень і прочертите лінії для створення паза. Продовжіть їх за допомогою лінійки, з’єднавши під прямим кутом. Аналогічно виконайте роботу з іншого боку. Приступите до випилювання пазів. Посадіть на клей ПВА нову проступь. Для її закріплення необхідно вкрутити шурупи, бажано №8. Протягом деякого часу по ній не рекомендується ходити, дозволяючи клею висохнути.

Установка перил

prostupy3

Наступним кроком буде встановлення перил, валика і паска. Якщо ж ваша сходи закрита, то механізм заміни проступи виглядає злегка інакше. Зробіть виміри для нової проступи, віднімаючи близько 2 міліметрів на зазор. Виріжте проступь. На її передньому кутку зробіть виїмку, використовуючи доліт і шипорезную пилку. Далі слід вирубати виїмку. Відокремлений куточок не викидайте. Приступайте до мастилі клеєм місць зіткнення проступи з підсходинкою. Засуньте проступь і розташуйте її так, щоб було видно виріз. Намажте клеєм вирубаний раніше куточок і розташуйте його на місці, яке він займав раніше.

Також необхідно закріпити куточок цвяхом. Аби не сталося небажаного розколу, просвердлите ще один отвір. Посуньте проступь до центру, розташувавши її так, як вона повинна стояти в результаті. Прикріпіть її шурупами. Слід виконувати роботу акуратно, ретельно приклеюючи проступь. Скрупульозність потрібно проявити також і при вимірах, оскільки незабаром неакуратна робота може призвести до розхитування з’єднань. Зверніть увагу, що використовувати свіжий клей на старий марно. Якщо ви раніше замінювали проступь, необхідно видалити залишки старого клею.

Категория: Ремонт, Своїми руками, Советы Метки: , , ,

Вам могло бы понравиться:

Як зробити сходи з керамограніта Як зробити сходи з керамограніта

Оставить коментарий

Добавить коментарий

© 2020 vd.net.ua. VD.NET.UA - Портал по строительству и ремонту.
Яндекс.Метрика