Щоб правильно купити протеїн, завжди потрібно спиратися на кілька факторів при виборі:
- Концентрація білку в певному продукті
- Наявність харчових ферментів
- Відсоток цукрозамінників та підсолоджувачів
- Детальний склад
Концентрація білка
Виробники спортивного харчування часто пишуть на упаковці щось на кшталт такого: «100% Whey Protein X Nutrition» – це означає, що в складі суто сироватковий протеїн, однак концентрація протеїну (білку) може бути дуже низькою. Наприклад, у всіма відомій «Синті 6» всього 42% білка, а в «Золотому Стандарті» – не більше 73%. На жаль, при покупці протеїну мало хто звертає увагу на таку, здавалося б, дрібниця.
Більш докладно про підбір протеїну можна прочитати на сайті «Proteininkiev».
Наявність харчових ферментів
Мабуть, це один з найбільш важливих факторів, на які необхідно дивитися при покупці протеїну. Адже відсутність ферментів або, як їх ще називають, «ензимів» може привести до фатальних наслідків, що не розлучать покупця з туалетною кімнатою. У складі має бути зазначено, які і в якій кількості ензими знаходяться в протеїні. Якщо немає, запитуйте у продавця або заходьте на офіційний сайт виробника.
Відсоток цукрозамінників та підсолоджувачів
Наявність речовин, які посилюють смакові відчуття, не завжди позитивно відображається на печінці людини. Адже користі для організму від них немає: вони додаються для запобігання блювотному рефлексу, якщо протеїн несмачний (наприклад, соєвий або яєчний). Утилізація підсолоджувачів з організму – досить трудомісткий процес. Якщо в складі більше десяти ароматизаторів, краще відмовитися від цього протеїну. Вони можуть виглядати якось так: Е 202, Е 708 і т.д. – їх сотні.
Детальний склад
Якщо на банці протеїну написана назва інгредієнтів, а докладної концентрації поживних речовин в процентах або в грамах на порцію немає, то купувати такий протеїн вельми нерозумно. Адже на один кілограм можна засунути один грам сироваткового гідролізату і сказати, що в складі він є, і навіть написати це на упаковці, а в реальності (що, до речі, найчастіше і відбувається) його там мізер.
Також завжди перед покупкою протеїну дивіться на репутацію продавця, на відгуки про магазин на зовнішніх ресурсах і т.д. А краще, якщо про магазин є відео-відгуки, адже зараз стільки сервісів, які дозволяють накрутити відгуки від неіснуючих людей.
Успіхів та наснаги, любі друзі!