...

Як злити воду з бойлера

бойлерДля забезпечення приватного будинку, дачі і іноді квартири гарячою водою, використовується електричний водонагрівач — бойлер. Бойлер відноситься до побутової техніки і так само потребує обслуговування і ремонту.

Для продовження терміну експлуатації стінки бака і нагрівальні елементи слід очищати від відкладень і накипу, хоча б один раз в два роки. Для цього потрібно злити воду з бойлера. Про те, як це зробити детально написано в інструкції по експлуатації самого приладу. Якщо ж інструкція відсутня, то з цієї статті ви дізнаєтеся алгоритм дій по сливу води з бойлера або ви можете замовити майстра сантехніка додому завітавши на сайт http://www.mastervdome.kh.ua/ .

Для того, щоб процес зливу був легше, потрібно хоча б трохи представляти внутрішні пристрої водонагрівача. На перший погляд здається, що бойлер влаштований досить складно. Насправді це дуже простий прилад і складається він з:

внутрішній бак (з нержавійки або емальований);
дві трубки одна на гарячу, інша на холодну воду;
ТЕН з терморегулятором;
електричний шнур;
утеплювач;
корпус з жерсті;
автоматичний повітряний клапан.
Ще в залежності від виробника може бути додані термометр і індикатор роботи Тена.

Такий прилад може мати округлу або плоску форми. Так наприклад в круглому бойлері можна просто закрити надходження холодної води і злити гарячу воду, бак повністю буде порожній. Для того, щоб самостійно злити воду з бойлера існує 3 способи:

Перший — при наявності трійника і патрубка, досить просто закрити воду на вході і відкрити кран.
Другий — слив здійснюється за допомогою спеціального важеля, який знаходиться на захисному клапані.
Третій — підходить для бойлерів оснащених зворотним клапаном, відкрутивши його можна повністю спорожнити систему.

Для проведення робіт щодо спорожнення бойлера необхідний мінімум інструменту:

розвідний ключ;
шланг.

Приготувавши інструмент, переходимо до зливу води з бойлера Термекс:
1. Відключаємо водонагрівач від електромережі.
2. Перекриваємо кран подачі.
3. Відкриваємо кран гарячої води, зливаємо рідину і закриваємо кран.
4. Відкручуємо гайку зворотного клапана на холодній воді.
5. Одягаємо на трубку шланг і зливаємо воду.
6. Пункти 4 — 5 повторюємо з патрубком гарячої води. Після того, як в систему потрапить повітря, вода витікатиме через шланг.

Якщо бойлер плоскої конструкції оснащений додатковим патрубком з заглушкою, то після закриття холодної води, заглушку потрібно буде зняти.

Злив води в звичайному бойлері

Кранами перекриваємо подачу холодної і гарячої води.Под бойлер встановлюємо ємність для збору води. Відкручуємо (по черзі) шланги виходу гарячої та холодної води. Вода зіллється в підготовлену ємність.

Деякі моделі бойлерів оснащені спеціальним важелем для зливу. У цьому випадку досить буде відкрити змішувач і перевести важіль в горизонтальне положення. У більшості приватних будинків, де відсутнє централізоване гаряче водопостачання, і тому відсутній кран для її перекриття, процес буде аналогічний написаного вище, тільки без закриття крана подачі гарячої води.

Кілька рекомендацій

Не виконуйте злив води з бойлера якщо він підключений до електромережі !!!

Щоб уникнути отримання опіків, зливайте воду тільки через кілька годин після відключення водонагрівача від електрики.

Рішення щодо відключення водонагрівача необхідно приймати в залежності від типу приладу і керуючись інструкцією від виробників.

Пам’ятайте — при тривалому простої і температурі — 5˚C, всередині водонагрівача утворюється лід, що призводить до його поломки.

Бойлер потребує регулярного чищення. Для цього, через холодний прилад потрібно пропускати близько 100 л. води.

Бойлери мають деякі конструктивні відмінності, в залежності від виробника, однак вони незначні. Тому зливати воду з різних бойлерів можна одним і тим же способом.

Пам’ятайте! Злити воду з бойлера можна самостійно, однак, доведеться мати справу з електрообладнанням, сучасним типом кріплення елементів і т.д. Для всього цього потрібні певні знання і вправність.

І ще один нюанс: трубка холодної води знаходиться трохи вище дна бака, тому всередині все одно залишиться якась кількість води (близько 15 літрів в 100 літровому баку), навіть якщо вже нічого не виливається. Повністю злити воду з бойлера, вийде тільки вкоротив ТЕН, і слив воду, що залишилася через отвір від нього.

Категория: Обзор, Сантехніка, Своїми руками, Советы, Техника и продукция Метки: , , ,

Вам могло бы понравиться:

Качественный и некачественный табак для кальяна чем они отличаются Качественный и некачественный табак для кальяна чем они отличаются
Особенности и преимущества пароконвектомата Особенности и преимущества пароконвектомата
Виды ремонта квартир Виды ремонта квартир
Натяжной потолок матовый или глянцевый: что лучше выбрать Натяжной потолок матовый или глянцевый: что лучше выбрать

Оставить коментарий

Добавить коментарий

© 2020 vd.net.ua. VD.NET.UA - Портал по строительству и ремонту.
Яндекс.Метрика