Як злити воду з бойлера

бойлерДля забезпечення приватного будинку, дачі і іноді квартири гарячою водою, використовується електричний водонагрівач — бойлер. Бойлер відноситься до побутової техніки і так само потребує обслуговування і ремонту.

Для продовження терміну експлуатації стінки бака і нагрівальні елементи слід очищати від відкладень і накипу, хоча б один раз в два роки. Для цього потрібно злити воду з бойлера. Про те, як це зробити детально написано в інструкції по експлуатації самого приладу. Якщо ж інструкція відсутня, то з цієї статті ви дізнаєтеся алгоритм дій по сливу води з бойлера або ви можете замовити майстра сантехніка додому завітавши на сайт http://www.mastervdome.kh.ua/ .

Для того, щоб процес зливу був легше, потрібно хоча б трохи представляти внутрішні пристрої водонагрівача. На перший погляд здається, що бойлер влаштований досить складно. Насправді це дуже простий прилад і складається він з:

внутрішній бак (з нержавійки або емальований);
дві трубки одна на гарячу, інша на холодну воду;
ТЕН з терморегулятором;
електричний шнур;
утеплювач;
корпус з жерсті;
автоматичний повітряний клапан.
Ще в залежності від виробника може бути додані термометр і індикатор роботи Тена.

Такий прилад може мати округлу або плоску форми. Так наприклад в круглому бойлері можна просто закрити надходження холодної води і злити гарячу воду, бак повністю буде порожній. Для того, щоб самостійно злити воду з бойлера існує 3 способи:

Перший — при наявності трійника і патрубка, досить просто закрити воду на вході і відкрити кран.
Другий — слив здійснюється за допомогою спеціального важеля, який знаходиться на захисному клапані.
Третій — підходить для бойлерів оснащених зворотним клапаном, відкрутивши його можна повністю спорожнити систему.

Для проведення робіт щодо спорожнення бойлера необхідний мінімум інструменту:

розвідний ключ;
шланг.

Приготувавши інструмент, переходимо до зливу води з бойлера Термекс:
1. Відключаємо водонагрівач від електромережі.
2. Перекриваємо кран подачі.
3. Відкриваємо кран гарячої води, зливаємо рідину і закриваємо кран.
4. Відкручуємо гайку зворотного клапана на холодній воді.
5. Одягаємо на трубку шланг і зливаємо воду.
6. Пункти 4 — 5 повторюємо з патрубком гарячої води. Після того, як в систему потрапить повітря, вода витікатиме через шланг.

Якщо бойлер плоскої конструкції оснащений додатковим патрубком з заглушкою, то після закриття холодної води, заглушку потрібно буде зняти.

Злив води в звичайному бойлері

Кранами перекриваємо подачу холодної і гарячої води.Под бойлер встановлюємо ємність для збору води. Відкручуємо (по черзі) шланги виходу гарячої та холодної води. Вода зіллється в підготовлену ємність.

Деякі моделі бойлерів оснащені спеціальним важелем для зливу. У цьому випадку досить буде відкрити змішувач і перевести важіль в горизонтальне положення. У більшості приватних будинків, де відсутнє централізоване гаряче водопостачання, і тому відсутній кран для її перекриття, процес буде аналогічний написаного вище, тільки без закриття крана подачі гарячої води.

Кілька рекомендацій

Не виконуйте злив води з бойлера якщо він підключений до електромережі !!!

Щоб уникнути отримання опіків, зливайте воду тільки через кілька годин після відключення водонагрівача від електрики.

Рішення щодо відключення водонагрівача необхідно приймати в залежності від типу приладу і керуючись інструкцією від виробників.

Пам’ятайте — при тривалому простої і температурі — 5˚C, всередині водонагрівача утворюється лід, що призводить до його поломки.

Бойлер потребує регулярного чищення. Для цього, через холодний прилад потрібно пропускати близько 100 л. води.

Бойлери мають деякі конструктивні відмінності, в залежності від виробника, однак вони незначні. Тому зливати воду з різних бойлерів можна одним і тим же способом.

Пам’ятайте! Злити воду з бойлера можна самостійно, однак, доведеться мати справу з електрообладнанням, сучасним типом кріплення елементів і т.д. Для всього цього потрібні певні знання і вправність.

І ще один нюанс: трубка холодної води знаходиться трохи вище дна бака, тому всередині все одно залишиться якась кількість води (близько 15 літрів в 100 літровому баку), навіть якщо вже нічого не виливається. Повністю злити воду з бойлера, вийде тільки вкоротив ТЕН, і слив воду, що залишилася через отвір від нього.

Категория: Обзор, Сантехніка, Своїми руками, Советы, Техника и продукция Метки: , , ,

Вам могло бы понравиться:

Как правильно выбрать дверную ручку для межкомнатных дверей. Как правильно выбрать дверную ручку для межкомнатных дверей.
Установка ГБО Установка ГБО
Выбираем горшки для вашего растения Выбираем горшки для вашего растения
Следующий Prius будет революционным Следующий Prius будет революционным

Оставить коментарий

Добавить коментарий

© 2020 . VD.NET.UA - Портал по строительству и ремонту.
Яндекс.Метрика