...

Як шліфувати стіни різними способами

шлифованняПід час домашніх ремонтних робіт нерідко виникає така необхідність, як шліфування стін наждаком або абразивом. Шліфування (вона ще інакше називається «ошкурювання») дуже корисна процедура для робочої поверхні. Завдяки шліфуванню стіни вирівнюються, робляться гладкими, більш однорідними, з них видаляються різноманітні ямки, нерівності і шорсткості.

Відзначимо, що традиційно ошкурівать стіни після кожної процедури шпаклівки, перед подальшим фарбуванням поверхні або під шпалери. Хоча іноді шліфування необхідно і при інших видах будівельних робіт. Це процес відносно нескладний, але досить трудомісткий, – тут є свої нюанси, знання яких допоможуть вам правильно зробити домашній ремонт.

Давайте з вами розглянемо найпоширеніший і доступний спосіб ручного шліфування стін.

Необхідні інструменти для шліфування стін

– Шліфувальний брус;
– Набір наждачного паперу або абразиву;
– Шліфувальна губка для важкодоступних місць;
– Якісне освітлення
– Підвісна лампа або хороший прожектор;
– Драбина;
– Невеликий будівельний шпатель (по необхідності);
– Засоби особистого захисту (головний убір, респіратор, спеціальні окуляри).

Поняття зернистості наждака

Для шліфування вручну використовують наждак або спеціальну шліфувальну сітку (абразив). Перевага абразиву перед наждаком полягає в тому, що сітка практично не засмічується сміттям і пилом. Зате наждак набагато дешевше, хоча він більш «ніжний» і міняти його в процесі ремонту доведеться частіше. Можна використовувати будь-який варіант, це фактично одне і те ж. Головне розібратися з зернистістю шкурки.

Зернистість шкурки позначається своєї номерний маркуванням: грубозернисті сітки – в діапазоні від P20 до P220 і дрібнозернистий шліф – Р240 – P2500. Чим більше порядковий номер шліфувальної сітки – тим менша у неї зернистість, і навпаки.

Ошкурювання стін (як і шпаклівку) належить робити в два етапи. Головне пам’ятати, що початкове шліфування потрібно робити більш грубим наждаком, а для остаточної шліфовки потрібно скористатися дрібнозернистої сіткою.

Для домашніх ремонтних робіт традиційно використовують шліфи P80 – P280; рідше – для «ювелірної» обробки; – Дрібні P320 – P360 і навіть трохи вище. Після стартової шпаклівки рекомендується відполірувати стіну грубої шліфом з маркуванням в інтервалі P100 – P180. Деколи для первинної шліфовки беруть абразив P80, але це вже занадто груба сітка, наприклад, під фарбування вона підходить не надто.

Після того, як стіни обробили фінішною шпаклівкою, їх ошкурівать дрібнозернистої сіткою, як правило, з маркерами P220 – P280.

Шліфування стін після шпаклівки

Тепер переходимо безпосередньо шліфуванню стін після шпаклівки. Для початку переконайтеся, що попередній шар шпаклівки у вас повністю підсох. Також заздалегідь налаштуйте хороше освітлення так, щоб світло падало на стіну під кутом і з однієї якої-небудь сторони.

Надягаємо окуляри, кепі, респіратор і приступаємо до роботи. Якщо на стіні є великі виступи, їх можна прибрати або підрівняти маленьким шпателем. Після цього беремо грубу шкурку і закріплюємо її за допомогою затискачів на шліфувальний брусок. Полірувати стіну найкраще від стелі і до низу по невеликих ділянках робочої стіни. Шліфуйте округлими, рівномірними рухами руки (також допускається ошкурювання рухами пензля зверху – до низу і зліва – направо).

Можна дати таку пораду: – якщо ви сумніваєтеся в правильному виборі зернистості абразиву, для початку обов’язково потренуйтеся шліфувати на невеликій ділянці стіни. Перевірте результат тестів – раптом на базової поверхні будуть подряпини, тоді візьміть більш дрібну шкурку з наступним порядковим номером. Під шпалери це не критично, можна брати і більш грубий абразив, а ось під фарбування бажано не допускати на стіні дрібних дефектів.

Брусок з наждаком притискайте до стіни з певним зусиллям, але не дуже сильно. Довго шліфувати на одному місці не рекомендується, інакше зіпсується шпаклівка: ошкурив, перевірили поверхню на нерівності і переходите до наступної ділянки. Якщо під час первинної полірування будуть великі западини – краще їх не чіпати наждаком, а пізніше зашпаклювати.

Шліфування кутів і складних поверхонь

Після того, як ви зашліфований основну стіну, переходите до кутів і іншим «складним» місцях. Для цього не можна використовувати шліф-брус, інакше ви зіпсуєте шар шпаклівки.

Для ошкуривания кутів найкраще вибрати спеціальні губки для шліфування, які мають зручні скошені кути. Якщо такий губки під рукою немає, тоді важкодоступні місця можна ошкурить листом дрібнозернистого наждачного паперу. Потрібно згорнути його як папір і зачистити поверхню як би звичайної дрантям.

Після первинної шліфовки прибираємо сміття, будівельні залишки, пил. Перевіряємо стіну на наявність дрібних огріхів і тріщин. Потім наносимо фінішний шар шпаклівки. Коли він висохне, налаштовуємо дуже хороше освітлення і переходимо до заключного Ошкурювання поверхні дрібнозернистим абразивом за технологією, описаної вище. Хоча рухи рук тут вже повинні бути більш акуратними і не такими розмашистими.

Категория: Поради будівельникам, Провести ремонт дома, Ремонт, Ремонт квартири, Своїми руками, Советы Метки: , , , , ,

Вам могло бы понравиться:

Трансформаторная подстанция: ключевое звено в энергетической инфраструктуре Трансформаторная подстанция: ключевое звено в энергетической инфраструктуре
Як називається слюсарний стіл? Як називається слюсарний стіл?
Особливості використання гумової плитки в ландшафтному дизайні Особливості використання гумової плитки в ландшафтному дизайні
Акриловая живопись на стенах: полное руководство для начинающих и профессионалов Акриловая живопись на стенах: полное руководство для начинающих и профессионалов

Оставить коментарий

Добавить коментарий

© 2020 vd.net.ua. VD.NET.UA - Портал по строительству и ремонту.
Яндекс.Метрика