...

Як правильно утеплити мансардний дах – теплоізоляційні матеріали

Як правильно утеплити мансардний дахБагато власників приватних будинків переробляють горищні приміщення під житлові мансарди. Найчастіше вони використовуються тільки для літнього проживання. Якщо є бажання використовувати мансард не тільки в літній період, а й для зимового проживання, її треба якісно утеплити. Перетворити холодне горище в тепле і затишне приміщення можна самостійно.  Для того, щоб правильно утеплити мансарду слід вивчити всі нюанси. Робота з утеплення мансарди відбувається в кілька етапів.

Перше що треба зробити – вибрати відповідні теплоізоляційні матеріали. Після чого слід підготовка приміщення. А от кріплення теплоізоляційного матеріалу є головною складовою в утепленні. Як говорилося вище, насамперед треба визначитися з утеплювачем і вирішити для себе, чим краще утеплити мансарду.

Матеріал для утеплення мансарди

Вибираючи матеріал для утеплення мансарди необхідно враховувати такі фактори як: скат даху, форму горища, з чого зроблені фронтони (цегла, дерево і т.д.) і їх товщину. Крім цього, потрібно розуміти, що всі утеплювачі мають різні показники теплопередачі.

Розібратися у всіх цих нюансах вам може допомогти продавец – консультант в будівельному магазині. Щоб перетворити мансарду в затишне приміщення для комфортного проживання, утеплювач повинен бути вологостійким, з низькою теплопровідністю і вогнестійким.

Екологічність матеріалу одне з найважливіших вимог які слід пред’являти до теплоізоляції. Тільки екологічний матеріал дозволить створити в приміщенні здоровий мікроклімат.

Сьогодні випускається велика кількість якісних теплоізоляторів, найпопулярнішими є:

скловата;
мінеральна вата;
пінополістирол;
пінопласт;
керамзит;
тирсу з глиною.

Скловата є найпоширенішим матеріалом для утеплення, пов’язано це з її вартістю. Цей утеплювач має кілька плюсів: не горить, відсутні шкідливі компоненти і органічні речовини. При правильному монтажі, скловолокно буде щільно прилягати до основи і відмінно утримувати тепло.

Є у скловати і один істотний недолік: до її складу входить дрібний скляний пил. Тому при роботі з нею необхідно використовувати засоби захисту: респіратор, будівельна маска і т.д.

Крім цього, на похилих стінах скловолокно з часом провисає і перестає щільно прилягати до стін.

Мінеральна або базальтова вата за багатьма показниками перевершує скловату. Тому хв. вата частіше використовується для утеплення приміщень. Крім цього вона ще використовується і в перегородках з гіпсокартону, так як базальтова вата володіє хорошою звукоізоляцією.

Тому багато будівельників які займаються роботами з утеплення, на питання – «чим краще утеплити мансарду?» – Не замислюючись відповість: мінеральну вату. Хоч вона і буде трохи дорожче, зате безпечна і надійна в експлуатації. Краще не економити, а вибрати оптимальний варіант.

Мінеральна вата випускається плитами (мати) прямокутної форми або в рулонах. Рулонний утеплювач зручніше застосовувати на горизонтальних поверхнях, а плити підходять для вертикальних або похилих стін.

При виборі утеплювача для мансарди треба обов’язково враховувати кліматичні умови в яких розташований будинок. Адже кожен утеплювач має певний коефіцієнт теплопередачі, тому, клімат району грає важливу роль.

Якщо ваш будинок розташований на території де клімат м’який і теплий, то можна використовувати матеріал малої товщини. І навпаки, проживаючи в північних широтах, використовуйте матеріал товстіший.

Однак не завжди товщина матеріалу говорить про високий показник теплозахисту, тому потрібно бути впевненим у тому, що саме цей утеплювач найефективніший для вашого регіону.

Підбір утеплювача в залежності від кроквяної системи

Ще один важливий момент при утепленні мансарди – тип крокв. Утеплювач у вигляді матів використовується якщо відстань між крокв не більше 1 метра. Таким чином можна забезпечити кращий контакт теплоізоляції і деревини.

Якщо крокви не рівні, їх можна вирівняти за допомогою рубанка або дерев’яними накладками. Накладки встановлюються на крокви і повинні бути однаковими за все довжині. Також ширина крокв повинен відповідати показникам теплоємності утеплювача.

Додаткові накладки потрібні тільки якщо ширина крокв маленька і тому можуть з’явитися містки холоду, що погіршить якість утеплення мансарди.

Внутрішня або зовнішня ізоляція

Мансарду можна утеплити двома способами: зовнішнім або внутрішнім методом. Зовнішнє утеплення увазі утеплення схилів даху. Теплоізоляцію укладають між кроквами. При цьому часто поєднують рулонний і плитковий утеплювачі.

Однак не варто обмежуватися утепленням тільки скатів даху, але і утеплити перекриття. Оптимальний матеріал для такого утеплення – мінеральна плита з фольгированним шаром. Можна використовувати і рулонний матеріал, закріплюючи його між крокв.

При внутрішньому утепленні утеплювач укладається не так на перекриття, а монтується на балки. При необхідності, укладають кілька шарів теплоізолятора.

Для внутрішнього утеплення спочатку укладається пароізоляція, потім кріпиться утеплювач, який краще залишати відкритим. Це дозволить волозі випаровуватися.

Для внутрішнього утеплення так само використовуються мінеральні утеплювачі у вигляді плит або рулонів. Товщина матеріалу залежить від кліматичних умов і типу покрівлі.

Одним кращих матеріалів для внутрішнього утеплення вважається – пінополіуретан. Основна його перевага полягає в тому, що маючи невелику вагу він не створює навантаження на конструкцію і для його монтажу не потрібна додаткова підготовка. Спочатку пінополіуретан знаходиться в рідкому стані.

Після нанесення його на поверхню і застигання виходить міцний матеріал. Крім цього, виходить щільний контакт матеріалу і поверхні, тому під ним не утворюється конденсат. При використанні пінополіуретану не народжуються містки холоду.

Однак, при всіх своїх перевагах, він має і суттєвий недолік. Пінополіуретан коштує дорого і для його нанесення потрібне спеціальне обладнання.

Насамперед потрібно обробити дерев’яні поверхні антисептиками, для захисту деревини від псування. Металеві поверхні обробляють спеціальними грунтовками, попереджуючими корозію.

Щоб конденсат міг випаровуватися, варто подбати про невеликому зазорі між утеплювачем і гідроізоляцією. Зазор повинен бути мінімум 3 сантиметри.

При утепленні мансарди мінеральною ватою уникайте не варто її ущільнювати, від цього вона може втратити якості. Якщо панелі утеплення укладаються в один шар, тоді обов’язково потрібно заклеїти стики між ними спеціальним скотчем.

Якщо використовується рулонний утеплювач, то його потрібно заздалегідь розгорнути, що б він встиг відновити свою первісну форму.

Для забезпечення вентиляції на мансарді можна використовувати спеціальні ковзани або вентиляційні дефлектори. Вентиляційний дефлектор це такий спеціальний пристрій, яке забезпечує приплив чистого і свіжого повітря в приміщення.

Так само можна зробити невеликі додаткові отвори, які потрібно розташовувати на відстані 10 метрів один від одного, в шаховому порядку.

У висновку хочеться сказати, що при пристрої мансарди, заздалегідь обмірковуйте всі дрібниці і нюанси. Якісна підготовка – половина успіху.

Категория: Поради будівельникам, Ремонт стелі, Своїми руками, Советы Метки: ,

Вам могло бы понравиться:

Як називається слюсарний стіл? Як називається слюсарний стіл?
Особливості використання гумової плитки в ландшафтному дизайні Особливості використання гумової плитки в ландшафтному дизайні
Акриловая живопись на стенах: полное руководство для начинающих и профессионалов Акриловая живопись на стенах: полное руководство для начинающих и профессионалов
Кредитный калькулятор Кредитный калькулятор

Оставить коментарий

Добавить коментарий

© 2020 vd.net.ua. VD.NET.UA - Портал по строительству и ремонту.
Яндекс.Метрика