Давайте розберемося, які прийоми допоможуть не помилитися при виборі відтінків для Вашого будинку. Перше, що треба завжди пам’ятати: менше означає краще – так можна охарактеризувати основний принцип використання кольорів в інтер’єрі. Всю теорію з цього питання можна розбити на три частини: яким має бути приміщення, де є підлога, стіни і стелі, далі – меблі, придбати їх можна в інтернет-магазині Меблис.юа, а потім вже декор – штори, різноманітні подушки, вази, картини та інші дрібнички.
Почнемо ми з самого приміщення. Бо перед тим, як почати оновлювати меблі, слід спочатку розібратися з косметичним ремонтом. В незалежності від розміру квартири або заміського будинку при виборі відтінків для підлоги, стін і стелі потрібно максимально обмежити себе. На цьому етапі ми створюємо полотно для подальшої творчості. Для підлоги краще всього вибрати відтінки натуральних матеріалів, використовувати сірі тони, що нагадують камінь, або бежеві і піщані. Не варто використовувати в кожному приміщенні різну підлогу, як за матеріалом, так і за кольором. Кращий варіант – це коли стіни і стеля залишаються білими. Звичайно, можна створити акцент і зробити, наприклад, одну зі стін у приміщенні іншого кольору, проте в кожному приміщенні намагатися щось виділити не варто. Акцентів повинно бути небагато, але вони повинні бути яскравими або просто контрастними. Наприклад, не варто боятися використовувати сірі, графітові, майже чорні відтінки. Думка про те, що в приміщенні буде темно, помилкова. Якщо Ви хочете використовувати коричневі, пісочні відтінки, можна не грати на контрасті, а підбирати кольори, близькі один до одного. Тоді інтер’єр вийде спокійний, тихий, врівноважений і теплий. Такий добре виглядає в спальні, зоні відпочинку, ванній кімнаті або СПА-зоні, а її можна створити придбавши навіть звичайну ванну з функцією гідромасажу. Більш контрастні кольори (наприклад, сірий) і яскраві (такі як помаранчевий, зелений, рожевий) роблять інтер’єр більш динамічним. Це може добре зіграти в вітальні, на кухні. Тепер про головне, про меблі. Вони неодмінно повинні відрізнятися за кольором від створеного фону, це можуть бути як близькі відтінки, так і зовсім контрастні.
Меблі добре підходять для створення колірних акцентів в інтер’єрі. У цьому є певний плюс – такі атрибути можна в будь-який момент поміняти, «одягнути» крісло або диван в іншій чохол і створити абсолютно новий простір в найкоротші терміни. Але ця можливість зберігається лише в разі, якщо слідувати правилам першого етапу і не використовувати багато різнокольорових барв. Меблі, на відміну від базової обробки, вже можуть змінювати колір і матеріал в різних приміщеннях. Але і тут варто обмежувати себе у великій кількості різноманітних кольорів. До речі, більшість виробників дають змогу користувачам обрати для різних частин м’яких меблів різні кольори. Наприклад, диван або звичайне крісло, можуть бути виконані як в одному тоні, так і у зовсім різних відтінках. Тканина теж може відрізнятися. Якщо обираєте скляний журнальний стіл, то можна обрати модель з додатковою стільницею. Знаходиться вона одразу під основною. Перевага такої конфігурації полягає не тільки у додатковому місці для зберігання усіляких речей. Ви можете декорувати її різноманітними принтами, тим самим доповнюючи основне інтер’єрне оформлення кімнати. Якщо хочете трішки заощадити на комоді або тумбі, тоді необов’язково обирати моделі із натуральної деревини. Ви можете придбати чудові моделі із аналогових матеріалів – ДСП та МДФ. Вони відмінно імітують малюнок масиву і зверху вкриваються шаром спеціального ламінату. Він не тільки робить текстуру більш виразною, а й додатково захищає поверхню вироба від подряпин та інших неприємностей. Обираючи меблі для кухні, краще, звісно ж, віддавати перевагу саме деревині. Цей матеріал відрізняється неймовірною надійністю та міцністю.
Досить вдалим рішенням для віталень, причому як для маленьких, так і для доволі габаритних є модульні стінки. Такі системи коштують досить доступно, мають багато містких відділень, а їх елементи легко можна замінювати. Звертайте увагу на фурнітуру. Вона повинна бути міцною та зручною. Деякі виробники відмовились від стандартних рішень, та почали випускати вироби, у яких ручки просто відсутні. Натомість, шухлядки та дверцята оснащуються спеціальними механізмами, які дозволяють зручно експлуатувати меблеві атрибути. Якщо хочете свіжих рішень для своєї оселі, зверніть увагу на скляні меблі. ТВ-тумби, вітрини, столики, полички – всі вони здатні зробити простір більш вільним та вишуканим. Візуально розширити приміщення Вам допоможуть шафи-купе, особливо з дзеркальними фасадами. Вони будуть однаково доречні як для спальні, так і для будь-яких інших приміщень Вашої оселі. Відвести душу в кількості відтінків можна на стадії декорування інтер’єру. Невеличкими формами, як правило, створюють особливі акценти, виділяють або, навпаки, відводять увагу від деталей. Але це не означає, що можна додати велику кількість квітів до вже існуючих. Ми використовуємо не більше двох-трьох базових кольорів і можливі відтінки, не рахуючи білого. А в декоруванні можна до цих двох-трьох відтінків додати ще пару. У підсумку вийде сучасний інтер’єр, в якому буде комфортно перебувати тривалий час. Найпоширеніші помилки у використанні кольорів починаються тоді, коли усіляких відтінків, та кольорів взагалі, стає занадто багато і вони починають «сперечатися» між собою. В результаті замість стильного і сучасного інтер’єру виходить набір погано поєднуються елементів. Не намагайтеся зробити акцент на кожному елементі: в результаті отримаєте щось зовсім незрозуміле. Класичний диван навряд вдасться вдало поєднати із сучасною тумбою, а ультрамодний журнальний стіл точно не підійде до вітальні у вишуканому барочному стилі.