...

Утеплення балкона своїми руками

 утеплення балкона своъми рукамиБалкон або лоджія у нас в Україні використовують у двох цілях. Перше – складування непотребу і старих не потрібних речей (а раптом знадобиться !?).

У другому випадку власник балкона хоче збільшити корисну площу балкона, тобто зробити з балкона наприклад зимовий садок або робочий кабінет (де можна посидіти з чашкою чаю і ноутбуком). Ось тут то не обійтися без утеплення балкона (лоджії), на холоді довго не посидиш. Питання – чи треба утеплювати балкон (лоджію) – доже не обговорюється! Звичайно треба!

Доведено, що в будинках старої споруди більшу кількість тепла втрачається через не утеплені балкон (лоджію). Що ж, рішення про утеплення балкона прийнято. Переходимо до активних дій.

Перш ніж починати утеплення балкона своїми руками слід врахувати пару нюансів:

При спробі збільшити житлову площу за допомогою демонтажу несучої стіни між балконом і кімнатою, ні чого крім головного болю не виграєте. Відвоює 3-4 квадратних метра, а отримаєте проблеми із затвердженням проекту, якщо надумаєте продавати квартиру.

Хоча якщо ви в найближчі років сто не плануєте продавати квартиру, тоді можна і створити додаткову затишну кімнатку. Головне не запрошувати в гості «товаришів» із ЖКГ.

Важливо !!! Об’єднання балкона (лоджії) з житловим приміщенням є переплануванням і потрібно узгодження в органах БТІ.

І другий нюанс: не плануйте на утепленому балконі розміщувати батареї опалення (обігрівати балкон за допомогою центрального опалення не можна, це заборонено будівельними нормами.), Або електрообігрівачів, адже ви не збираєтеся на ньому спати взимку !?

Починаємо утеплення балкона своїми руками.

Насамперед варто зайнятися встановленням пластикових вікон. Інакше ні про яке ефективному утепленні балкона мови йти не може. Пластикові вікна повинні бути як мінімум двокамерні, для створення повної ізоляції балкона.

Звичайно, якщо у вас вже стоять дерев’яні вікна, тоді можна їх залишити, тільки необхідно провести утеплення вікон. Далі переходимо до герметизації місць з’єднання парапету і закладенні усіх щілин на балконі (лоджії). Зараз для герметизації багато хто воліє поліуретанові мастики, герметики і монтажні піни.

Так само варто подумати про стіні з сусіднім балконом. Якщо перегородка тонка, то знадобитися додаткова цегляна кладка. Утеплення балкона пінопластом слід проводити за технологією утеплення стін будинку, крім кріплення листів пінопласту.

Можна не використовувати пластиковий дюбель – парасолька, вистачить тільки клею і монтажної піни. А решта – за технологією утеплення будинку. Утеплення підлоги на балконі проводити треба обов’язково.

Утеплити підлогу на балконі можна так само як і утеплення підлоги в будинку або використовувати рідкий утеплювач. Звичайно можна провести систему тепла підлога або покласти нагрівальний мат, але це зайві витрати. Адже балкон – це не житлове приміщення.

Який утеплювач вибрати?

Як утеплювач найчастіше використовується екструдований пінополістирол, який відрізняється прекрасними показниками. Можна використовувати мінвату або пінопласт.

При виборі утеплювача враховуйте крім теплопровідності і вологостійкості і його товщину, не забувайте, що утеплювач може забрати багато місця на балконі.

Пінополістирол – приклеюється до стіни (стіна попередньо грунтується) спеціальним клеєм, а потім, можна закріпити утеплювач до стіни за допомогою спеціальних пластикових дюбелів. Всі шви між утеплювачем заповніть монтажною піною, використовуйте пістолет для монтажної піни (продається будівельному магазині).

Шви будуть міцніше і щільніше, а значить і краще збереже тепло. Зверху на покладений утеплювач приклейте другий шар з самоклеящегося фольгованого утеплювача.

Фольгованої стороною всередину балкона. Стики бажано проклеїти алюмінієвим скотчем по фольгованої поверхні. Перед тим, як закінчити утеплення балкона фінішними оздоблювальними матеріалами (гіпсокартон тощо), слід залишити прошарок повітря в півтора сантиметра між утеплювачем і облицюванням.

Для цього треба спорудити каркас з дерев’яного бруса по рівню. Бруски кріпимо до бетонної стіни саморізами. На каркас кріпимо облицювання – стінові панелі, вагонку, гіпсокартон.

Не забудьте про пароізоляції. Це можна досягти розміщенням паробарьера перед шаром утеплювача. Утеплення балкона своїми руками допоможе вам не тільки знизити втрати тепла, але й розширити корисну площу квартири, а так само позбавить вас від стороннього шуму з вулиці.

Ось в принципі про утеплення балкона і все, можете виносити на балкон старі, непотрібні, але такі дорогі серцю речі.

А я кажу вам до побачення, до зустрічі на сторінках сайту. Успіху і тепла вашого будинку.

Підписуйтесь на оновлення блогу і дізнавайтеся про вихід нових статей першим.

Так, мало не забув, перед початком утеплення можете подивитися ціни на скління балкона, вибрати є з чого. Як йдеться на будь-який смак і достаток!

Категория: Своїми руками, Строим балкон, Строительство Метки: , , , , ,

Вам могло бы понравиться:

Ремонт балкона, спальної і вітальні Ремонт балкона, спальної і вітальні

Оставить коментарий

Добавить коментарий

© 2020 vd.net.ua. VD.NET.UA - Портал по строительству и ремонту.
Яндекс.Метрика