...

Сітка для штукатурки стін

армуваняПід час будівництва незамінним матеріалом є арматура. Армування дозволяє зміцнити споруду і продовжити його роки служби. Але для чого потрібно армувати стіни, і які матеріали потрібні для робіт? Будемо розбиратися.

Дуже часто в процесі будівництва або ремонту можна зіткнутися з багатьма дефектами стін, які досить складно замаскувати або прибрати повністю. Вирівняти стіну можна за допомогою штукатурки. Але якщо на стіні є багато грубих нерівностей або тріщин, то сама штукатурка не зможе їх приховати. У таких випадках можна застосувати армування стін сіткою.

Армована поверхню більш еластична і краще сприймає механічні навантаження. Армування стін сіткою рекомендують проводити, якщо товщина штукатурки 2 сантиметри і більше.

Для чого застосовують армування?

Армування застосовують у таких випадках:

Нерівності стін. У процесі вирівнювання стін можна зіткнутися з дуже великими нерівностями, для приховування яких доведеться робити великий шар штукатурки. Але сама штукатурка дуже важка і якщо шар досить товстий, то він може роздутися і відшаруватися.

Занадто рівна стіна. У таких випадках сітка допомагає більш щільно зчепитися розчину зі стіною.

Тріщини. За допомогою армування сіткою можна значно зменшити розміри великих тріщин, а якщо тріщини поменше, то і повністю їх приховати. Також сітка запобігає появі тріщин і мікротріщин, якщо її використовувати в процесі будівництва.

Як правильно підібрати сітку для армування стіни?

Є багато нюансів, які варто знати при виборі сітки. Сітка для армування буває металева, пластикова або склосітка .

Металева сітка підходить для армування стін з великими нерівностями (більше 4 сантиметрів). Метал добре працює в лужному середовищі і такі сітки можна використовувати для штукатурки розчином, до складу якого входить цемент. Також рекомендується застосування металевих сіток, якщо штукатурка буде проводитися глиною. Тільки в цьому випадку краще брати сітку з розміром чарунки 50 × 50 міліметрів. Добре також армувати металевою сіткою стіни, які часто піддаються механічному навантаженні (стіни гаража, першого поверху будівлі).

Використання пластикової сітки можливо тільки в тому випадку, якщо до складу штукатурки не входить цемент. Часто використовують з гіпсовим розчином для фінішної штукатурки стіни. Така сітка більш дешева, ніж металева або склосітка, але й не довговічна. При роботі з такою сіткою потрібен досвід, тому що вона швидко провисає і деформується.

Якщо шар штукатурки буде більш тонким, тоді можливе використання склосітки. Така сітка порівняно добре утримує розкриття тріщин, але невеликих розмірів.

Монтаж сітки

Для того щоб прикріпити сітку до стіни вам знадобляться:

дюбель-цвяхи d = 6мм і саморізи 4,5мм;
перфоратор;
дріт для в’язання сітки;
ножиці для різання металу:
маяки.

Поверхню стіни потрібно очистити і обробити грунтовкою. Сітку розрізати на шматки так, щоб шматок був на всю висоту стіни. Кріплення починаємо знизу за допомогою дюбель-цвяхів і переходимо наверх.

Для фіксації сітки можна загнути край цвяха або ж використовувати монтажну оцинковану стрічку. Також часто сітку фіксують за допомогою в’язального дроту. Для цього дюбеля треба забити не повністю і на капелюшки буквою Z нав’язати дріт. Після кріплення дроту добивають дюбеля.

При розрахунку необхідної кількості дюбелів треба знати, що на 1м² витратиться близько 16-20 штук.

Кріплення сітки до стіни.

Для того щоб сітка не провисла і не деформувалася її необхідно добре натягнути і щільно притиснути до поверхні стіни. Якщо будуть місця, де сітка відстає від стіни на 1 сантиметр і більше, то там штукатурка може відшаруватися від поверхні. Місця стиків необхідно робити внакладку. Після фіксації сітки виставляють маяки.

Далі можна приступати до першого шару штукатурки. Він повинен бути зроблений з рідкого розчину. Наносити штукатурний розчин треба різкими рухами, щоб він добре приставав до стіни між осередками арматурної сітки.

Нанесення першої кулі штукатурки.

Якщо перший шар добре просох, тоді можна наносити другий. Фінішна куля штукатурки робиться з більш густого розчину. Нанесення треба робити знизу вгору. Якщо дотримуватися всіх рекомендацій по вибору і монтажу арматурної сітки, то стіна буде добре захищена від утворення тріщин і руйнування.

Категория: Выбрать строительный материал, Обзор, Поради будівельникам Метки: , , ,

Вам могло бы понравиться:

Безопасные и надежные электропилы Безопасные и надежные электропилы

Оставить коментарий

Добавить коментарий

© 2020 vd.net.ua. VD.NET.UA - Портал по строительству и ремонту.
Яндекс.Метрика