Як би сучасні винаходи не вражали людей новітніми технологіями обігріву, жодна альтернативна система ще не витіснила перевірений метод центрального опалення приміщень за допомогою води. Розширювальний бачок для опалення є важливою частиною одного цілого, що виконую свої функції для ефективного та безпечного водопостачання.
Функціональність пристрою
Для системи опалення цей невід’ємний елемент відіграє значну роль, запобігаючи розривам труб та вузлів під час збільшення об’єму теплоносія, а отже й тиску всередині. Коли вода близька за температурою до стадії кипіння, то обсяг від її початого стану збільшується на 3%. Призначення цієї частини конструкції котлів відзначають у накопичуванні залишкової вологи, що, нагріваючись, втрачає густину і розширюється. Також розширювальні баки для водопостачання дозволяють зменшити частоту ввімкнення насоса, забезпечуючи мінімальний запас води для використання у побуті.
Ємність в цілому має форму овальної капсули виготовлену зі сталевого корпусу та має ізоляційну внутрішню мембрану з герметичної резини. Мембрана ділить капсулу на дві камери. В водному відсіку накопичується рідина і, якщо запрограмовану позначку було перевищено, насос автоматично перестає працювати, тобто подавати воду. В повітряному відділенні є клапан, котрий в момент високого тиску відкривається і виводить надлишкові гази. Ця нескладна схема дозволяє підтримувати стабільну роботу водопровідної мережі і системи обігріву в будинку.
До функцій бачка, окрім запобігання навантаженню на стінки, також належать наступні призначення:
– Контроль гідростатичного тиску всередині опалювальної системи.
– Накопичення та видалення газів і насичених парів з середини котла.
– Регулювання обсягів води при зміні температури чи витоку.
Розрізняють два види розширювальних бачків: відкриті та закриті (мембранні).
Відкриті бачки
Проста схема відкритих бачків, де циркуляція води відбувається природним методом, полегшує експлуатацію: кришка в ній не обов’язкова, а доливати рідину можна за допомогою відра. Але через низку недоліків такі типи обладнання вважаються технічно застарілими. По-перше розміщувати важкий контейнер необхідно над системою опалення, наприклад, на горищі, що не завжди можливо й комфортно. По-друге відкриті бачки потребують додаткову теплоізоляцію. По-третє – мають низький тиск.
Закриті або мембранні баки
Закриті бачки, що застосовуються в таких опалювальних системах, де саме насос забезпечую безперебійну циркуляцію теплоносія, перевагами над попереднім екземпляром є наступні фактори:
- Висока герметичність;
- Запобігання утворенню повітряних пробок;
- Незалежне розміщення;
- Відсутність корозії металу;
- Менші витрати на матеріал;
- Відсутність регулярного контролю тиску.
Джерело: https://watermall.com.ua/