Під впливом температури деревина розкладається на продукти піролізу деревини – вуглець (деревне вугілля) і летючі вуглеводні (піролізний газ). Продукти піролізу деревини – горючі речовини. Коли дерево горить – ми бачимо горіння (окислення) саме продуктів піролізу деревини. Без попереднього піролізу (термічного розкладання) деревина горіти не буде. Попередній піроліз деревного речовини – це обов’язкова умова горіння деревини. У будь-якому багатті і грубці, на кінчику палаючого сірника і в бурхливій лісовій пожежі, обов’язково відбувається одне і теж – безперервно йде термічне розкладання (піроліз) деревної речовини і горіння (окислення) продуктів піролізу деревини. Якщо деревина не горить – значить немає достатньо сильного та ефективного процесу піролізу деревного речовини, здатної підтримати горіння деревини.
Підпал і горіння деревини
Якщо деревину нагрівати досить довго і сильно – почнеться її термічне розкладання з подальшим займанням продуктів піролізу. Перший, уповільнений процес піролізу деревини починається вже при її нагріванні до температури 120 ° С … 150 ° С. Потім, по мірі нагріву – термічне розкладання посилюється і стає помітно неозброєним оком. При температурі 250 ° С … 350 ° С настає обвуглювання поверхні дерева і з’являється білий дим. При цій температурі може настати короткочасне займання продуктів піролізу. При подальшому нагріванні деревини до 600 ° С, настане неодмінна займання цих самих продуктів температурного розпаду – утворився деревного вугілля і піролізного газу. Якщо зону займання не переохолодити – деревина загориться і буде горіти.
Що таке піролізне горіння деревини
Принципово, будь горіння деревини є піролізним, оскільки будь-якому горінню деревини передує її попередній піроліз – термічний розклад. Горіння деревини не може бути ніяким іншим, як неодмінно – піролізним.
Поняття «піролізне горіння деревини» прийшло до нас з опису роботи піролізних котлів – опалювальних агрегатів, що мають специфічну двокамерну конструкцію корпусу. Паливо (деревина) в таких піролізних котлах горить відразу в двох камерах.
При цьому:
в першій камері відбувається термічнетермічний розклад. (піроліз) деревини і горіння її твердою горючої складової – деревного вугілля
у другій камері горить тільки газоподібна горюча складова палива – піролізні гази
Горіння деревини з її попередніми піролізом і подальшим роздільні спалюванням твердих і газоподібних продуктів піролізу, отримало назву «піролізне горіння деревини»
Що таке дров’яний піролізний котел
Дров’яний піролізний котел – це опалювальне обладнання, що працює на дровах і органічних опалювальних брикетах, за принципом піролізного (роздільного) горіння палива. Оскільки, при такому роздільному горінні палива виділяється (генерується) піролізний газ, то піролізні котли часто називають «газогенераторними» або «газіцірующімі». Фахівці можуть розділяти ці поняття для тих випадків, коли це дійсно важливо. Для пересічного-ж споживача потрібно запам’ятати тільки одне:
Головна відмінність піролізного котла – це наявність двухкамерной конструкції корпусу, яка забезпечує роздільне горіння палива
Паливо для дров’яного піролізного котла
Паливом для піролізного котла служать дрова і паливні брикети (деревні і органічні). У невеликому процентному співвідношенні (не більше 15-25% від загальної маси) можна додавати тріску, тирсу, стружку, дрібні деревоотходи і навіть – пелети.
Незважаючи на те, що пелети – це 100% деревина, вони не можуть служити основним паливом для піролізного котла, через свою дрібної фракції. Мінімальні розміри шматків палива для піролізного котла – 70-100мм в поперечнику, не менш.
Не можуть служити паливом для піролізного котла викопні енергоносії і продукти їх переробки – газ, нафта, вугілля та вугільні паливні брикети, а також резіноізделія і пластмассодержашіе речовини.
Робота дров’яного піролізного котла
Понишпоривши по Мережі, без зусиль знайшов гарне відео про роботу піролізного котла. На екрані чітко видно, що дрова (паливо) завантажують у верхню (піролізні) камеру. Там деревина тліє і розкладається під впливом високої температури. При цьому виділяється горючий піролізний газ. Потім, вже в нижній камері – цей газ згоряє, як звичайний природний газ. Залишки деревини догорають у верхній камері.
Як вибрати дров’яний піролізний котел
Нині, дров’яні піролізні котли не робить і не продає тільки ледачий. Воно й не дивно. За часів паливних криз, дров’яне опалення – це є ласий шматочок і бальзам на серце. Тим не менш, СПРАВЖНІ піролізні котли бренд Котэко не кожному виробнику і продавцю «по зубах». Тому як, річ ця – дуже матеріаломістка і громіздка. А оскільки, «дарма перти за тридев’ять земель» купу металу і кераміки – ніхто не буде, то пиролизный котел купить – потрібно відразу налаштовуватися на роботу з вітчизняним виробником бренд Котэко або добре налагодженої дилерською мережею. Ось з ними і потрібно буде узгодити наступні питання, при покупці дров’яного піролізного котла.
Давно хочу себе в дом пиролизник, у товарища уже второй год работает, правда не нашего производства, польского, пока очень доволен.
В это время это самый выгодный вариант
Добротная статья, спасибо админам)