Навантажувач – це пристрій, що служить для виконання навантаження, розвантаження та укладання різних вантажів. Навантажувачі можуть захоплювати і перевозити вантажі за допомогою вил, ковша, щипців або інших пристосувань, призначених для конкретних типів вантажів. Навантажувачі – це незамінний атрибут для виконання складських, комунальних, сільськогосподарських та будівельних робіт, а також вантажних перевезень по Україні pogruzchik.dp.ua.
При виборі навантажувачів необхідно враховувати, що вони розрізняються за наступним технічним характеристикам: вантажопідйомність, тип двигуна, габарити, тип шин тощо. До того ж, слід брати до уваги роботи, які повинен виконувати навантажувач, а також умови, в яких ці роботи будуть здійснюватися.
Типи навантажувачів
Розглянемо, основні типи навантажувачів і їх призначення.
За типом захоплення вантажу розрізняють навантажувачі:
вилочні,
ковшові.
Вилочні навантажувачі обладнані вилами для захоплення вантажів. Вилочний захват встановлюється на каретку або щоглу. Вилочні навантажувачі застосовуються для переміщення вантажів на палетах на різних складах.
Ковшові навантажувачі переміщують вантаж за допомогою ковша. Використовуються для вантажно-розвантажувальних робіт з сипучими матеріалами, для виконання земельних робіт.
За типом двигуна навантажувачі можуть бути:
електричні
газові
дизельні
бензинові
На сьогоднішній день найбільш популярними є навантажувачі з ДВС (бензинові, дизельні, газові). Такі пристрої застосовуються на відкритому повітрі або в добре провітрюваних приміщеннях, оскільки вони виділяють вихлопні гази. До мінусів подібних механізмів можна віднести вироблений ними при роботі шум. До плюсів відноситься їх порівняльна дешевизна у порівнянні з електричними моделями.
У закритих і погано провітрюваних приміщеннях слід застосовувати тільки електричні навантажувачі, що вимагають постійної підзарядки від електромережі. Це обходиться дорожче, ніж використання палива, накладаючи певні обмеження на тривалість безперервної роботи. Незаперечними перевагами електронавантажувачів є їх низький рівень шуму і невибагливість в обслуговуванні.
За типом шин навантажувачі бувають:
з пневматичними шинами,
з супереластичними (суцільнолитими) шинами.
Вибираючи навантажувач, слід враховувати стан тієї поверхні, якою рухатиметься механізм. При нерівній поверхні варто використовувати навантажувачі на пневматичних шинах, які володіють високими амортизаційними характеристиками. Якщо поверхня всіяна предметами, які можуть нашкодити шинам, то потрібно застосовувати навантажувачі із суцільнолитими шинами. Такі шини більш довговічні, однак обходяться дорожче, і амортизаційними властивостями не володіють.
По розташуванню підйомного елемента навантажувачі діляться на:
бічні,
фронтальні.
У фронтальних навантажувачів підйомний пристрій розташовується спереду, у бічних ж – збоку. Ковшові навантажувачі можуть бути тільки фронтальними.