Сьогодні мова піде про котли Житомир 3 та Житомир М, так звані житомирські котли, як звикли їх називати в народі.
Спочатку слід прояснити чому виникла потреба в таких котлах і чим вони так проявили себе, що виникла аж ціла ніша вітчизняних котлів. Адже якщо звернути увагу то в більшості продавців в Інтернеті котли даної марки представленні окремими категоріями та підкатегоріями.
Трохи історії. Якщо взяти той час, коли почав відбуватися перехід людей на газифіковане, або твердопаливне опалення. Навіть можна сказати по іншому – на опалення яке базується на трубах з теплоносієм (водою), з того типу опалення коли використовували тепло від прямого згорання палива (груби, печі і так далі). В той час, а це десь 70-ті роки, були розповсюджені котли типу газових котлів на основі твердопаливних котлів. Такий котел мав такі недоліки як низький ККД і велике споживання газу і ніякого функціоналу. В той час це не було недоліками.
В нинішній час багато людей перейшло на новітні опалювальні прилади, на зразок турбо котлів навісних типу Viessman Vitopend 100 WH1D. В таких котлів є маса переваг, таких як малі розміри, великий функціонал, все всередині. Такі котли мають одне але – їх не можна поставити на місце старого радянського котла, адже такому котлу треба система закритого типу, з малим діаметром труби і малою кількістю води в системі. В новобудовах коли початково ставлять нову систему все чудово, а що робити людям яким хочеться замінити котел без заміни системи опалення. Причини на заміну можуть бути різні такі як: вихід з ладу старого опалювального пристрою, велике споживання газу, що немало важливо з нинішніми цінами на газ.
Вирішити проблему сіл і старих приватних будинків у містах міг новий агрегат вітчизняного виробництва бо за кордоном до наших проблем діла немає.
Такі котли почали виготовляти дві компанії АТОН і АТЕМ. Перші почали добре, але все ж лідером ринку став АТЕМ зі своїми серіями котлів ЖИТОМИР.
Газовий котел Атем можна ставити на старі системи опалення з великим трубним діаметром та великою кількістю води у системі (як правило в старих самотічних системах за часту були великі чавунні регістри з великим об’ємом води.
Наприклад, котел Атем Житомир-3 КС-Г-012 СН можна поставити на місце старого котла, під’єднати труби води і газу з кранами і все.
А якщо докупити циркуляційний насос і байпас то можна взагалі модернізувати свою систему порівняно з старим котлом до досить серйозного рівня. Котли цієї компанії відомі в наших органах влади. Маю на увазі газконтори і тому подібне. Тому у вас не має виникнути проблем з оформленням котла.
Такий котел є недорогим і економічним, що робить його доступним для людей.
Конструкція котла зроблена простою для більшої надійності опалювального приладу.
Складається він як і всі котли серії з однакових запчастин і блоків:
1. Топка
2. Блок пальника який нагріває топку
3. Газовий клапан і автоматика
4. теплообмінник
5. Турболізатори
6. Корпус.
Зроблені котли в Україні, що позитивно впливає на якість і ціну. Найважливіші вузли котла встановлені закордонного виробництва, а саме італійської компанії SIT. Модель автоматики 630 EUROSIT, що проявила за роки себе як надійний вузол котла і не викликала ніяких проблем у користувачів.
Чи безпечний котел?
Безпеці приділено досить велику увагу, адже від цього залежить не лише комфорт, а і ваша безпека в вашому ж будинку. Як сказано вище, тут стоїть автоматика 630 EUROSIT яка відповідає європейським стандартам.
При виготовленні всієї лінійки котлів Житомир проводять повну перевірку всього водяного обладнання так званих гідровузлів на витримку і прориви під тиском 3 кілограми на один сантиметр квадратний. Дана процедура дозволяє виявити недоліки в системі і виправити їх або відправити на переробку до того моменту коли продукт попаде до споживача і попередити неприємні моменти покупцю даного котла.
Специфікації
Даний котел має коефіцієнт корисної дії 92%, що робить його високоефективним приладом. Мінімальний тиск газу в системі для коректної роботи котла, а саме пальників має бути 1274 Па інакше є ризик затухання котла.
З приводу води є специфікація така як Вода pH7+03, але в принципі котел пристосований до жорстких умов і не сильно перебирає водою, але фільтр грубого очищення не буде зайвим при додаванні води.
Потужності котлів серії ідуть від 7 кВт до 80 кВт, що дозволить вибрати котел на будь яку площу вашого будинку.
Об’єм води який знаходиться одночасно в котлі, а не в системі залежить конкретно від моделі і складає 16 літрів на прикладі моделі Житомир-3 КС-Г-012 СН, витрата газу цього ж котла наприклад є 0,8 м3\год, що є чудовим показником.
Стосовно гарантії то компанія АТЕМ дає гарантію 36 місяців, а це три роки – на всі свої котли, а це не мало бо закордонні дають гарантію рік. Більше того термін експлуатації не менше 15 років ( так заявляє виробник), і тому можна врити бо багато котлів ми продали років 7 назад і проблем з ними ніяких.
Якщо говорити про вибір котла саме вам то тут все дуже просто. По правилам до потужності котла підставляємо 0 і бачимо максимальну площу яку може опалювати цей котел. Наприклад котел 12 кВт – підставляємо 0 і отримуємо цифру 120 це означає, що котел може обігріти до 120 м2 стандартного приміщення. Під стандартним розуміється будівля з нормальними вікнами без дір і з вистою стелі 2.5-2.7 м. Я би рекомендував брати не в притул. Наприклад у вас приміщення 110 м2, а ви берете котел 12 кВт. то є не дуже добре бо котел працюватиме на піку своїх можливостей, а котел як і автомобіль на піку своїх можливостей збільшує витрати і швидше зношується, тому рекомендовано брати в таких випадках наступну модель.
Хотілось би сказати пару слів про другий контур – є моделі котлів такі як Житомир 3 КС-ГВ-012СН. Такі котли є двоконтурними і мають додаткову букву ”В ” в маркуванні. Другий контур означає гаряче водопостачання. І забезпечить вас побутовою гарячою водою для повсякденних потреб. Розраховувати правда на другий контур сильно не варто. Він чудовий для миття посуду, миття рук, душу, а от прийняти ванну він вам не дозволить, щоправда це стосується лише малопотужних котлів.