...

Електромонтажні роботи в квартирі

Електромонтажні роботи в квартиріБудь капітальний ремонт супроводжується здійсненням такого обов’язкового типу робіт, як електромонтаж в квартирі або приватному будинку. Для цього необхідно на етапі планування ремонту визначитися з тим, якому ви будете дотримуватися плану електричної розгортки. На плані потрібно відзначити місце розташування розподільного щита, розеток і вимикачів. Складання такої докладної схеми допоможе вам заздалегідь врахувати, яка вийде приблизна витрата електроенергії. Крім того, ви зможете спланувати розташування побутових приладів і меблів, щоб вся техніка у вашому будинку мала вільний доступ до розеток.

Для того щоб виконати роботу якісно, ​​необхідно володіти рядом умінь і навичок, а також знати основні нюанси проводки електрики. Якщо ви не є фахівцем у цій галузі, краще не ризикувати і звернутися до професіоналів наприклад услуги электрика в Киеве. Це рішення буде виграшним і в тому плані, що організації, що здійснюють електромонтаж, беруть на себе гарантійні зобов’язання, і, якщо щось вийде з ладу з вини фахівців або з незалежних обставин, вам не доведеться вкладати кошти на ремонт.

Незалежно від типу робіт, які проводяться з електрикою, необхідно дотримуватись вимог, які прописані в документі «Правила улаштування електроустановок», щоб уникнути можливості виникнення пожежі. Цей документ можна в будь-який момент скачати з інтернету, де він викладений у відритому доступі.

Види електромонтажних робіт

Роботи з електромонтажу в квартирі можуть бути різних обсягів: починаючи з заміни розеток і закінчуючи повним циклом проведення електропроводки в приміщеннях, якщо, наприклад, здійснюється капітальний ремонт. Залежно від складності виконуваних робіт, слід оцінити, впораєтеся ви з роботою самостійно або доведеться вдаватися до допомоги сторонніх організацій, які надають професійні послуги з монтажу.

У випадку якщо ви збираєтеся повністю замінити електропроводку в квартирі разом з приладами, без допомоги фахівців вам не обійтися. Для цього буде потрібно створення нової електричної схеми, що досить важко виконати самостійно, не будучи фахівцем у цій галузі.

В ході ремонту квартири електромонтажні роботи слід проводити до штукатурення стін, щоб була можливість приховати дроти. Розетки і вимикачі ж встановлюються вже після того, як наклеєні всі шпалери.

Серед основних електромонтажних робіт, які зазвичай здійснюються в квартирі, можна виділити:

повна заміна старої електропроводки;
складання схеми розподілу навантаження;
проводка освітлення в приміщеннях;
підключення слабкострумових ліній;
монтаж вимикачів і розеток;
підключення телефонної лінії.

Плануючи список робіт, пов’язаних з проведенням електрики в квартирі, слід також враховувати заздалегідь ту техніку, яку ви плануєте встановлювати в будинку в найближчому майбутньому. В іншому випадку, вам доведеться користуватися подовжувачами, що порушить естетичний зовнішній вигляд інтер’єрів ваших кімнат. Крім того, від кількості приладів, які будуть встановлені у вашій квартирі, залежатиме рівень навантаження, який повинен бути спланований заздалегідь, щоб уникнути можливих збоїв і неполадок в електричній системі.

Супутні матеріали

Для того щоб зробити електромонтаж в квартирі необхідна наявність спеціальних інструментів, які широко представлені сьогодні на ринку будівельних матеріалів. У їх число входять:
паяльне обладнання – використовується для того, щоб з’єднати методом споювання електричних проводів;
пінцети і затиски – потрібні для того, щоб було зручно утримувати дроти в потрібному положенні в процесі монтажу;
прес-кліщі – використовуються для з’єднання проводів і пресування їх наконечників;
ножі, кусачки, плоскогубці – ці інструменти використовуються для зняття ізоляційних матеріалів, що покривають дроти (навіть якщо вони знаходяться під напругою до 1000 В);
кабелерізи – необхідні для швидкого розрізання кабелів і проводів;
тестери напруги – використовуються в процесі пошуку прихованої проводки, а також місць розриву ланцюга і для перевірки підключення електроприладів до електрики під час ремонту.

Вибираючи матеріали для здійснення електромонтажних робіт, віддавайте перевагу перевіреним фірмам, щоб процес роботи не гальмувати через поломку того чи іншого обладнання. Якщо ви будете звертатися до професіоналів для проведення електрики в будинку, такої необхідності не буде, проте завжди рекомендується мати під рукою, як мінімум, паяльне обладнання, щоб можна було власноруч призвести незначний ремонт, якщо в цьому виникне необхідність.

Рекомендації щодо складання плану виконання монтажних робіт

Виконувати електромонтаж в квартирі краще всього, орієнтуючись на заздалегідь складений план, в якому буде прописано поетапне виконання тих чи інших робіт.

У першу чергу, слід скласти креслення, на якому слід зобразити місця розташування розеток, вимикачів і розподільних коробок. Крім того, важливо визначитися з місцем, де буде розташовуватися головний розподільний щит – в під’їзді або всередині квартири.
Коли у вас на руках буде готовий план, розрахуйте, скільки знадобиться проводки для того, щоб вона охопила всі вимикачі, розетки та освітлювальні точки в будинку. При цьому робіть невеликий запас, так як на шляху проводки будуть зустрічатися перешкоди у вигляді кутів, підйомів і поворотів. Зазвичай рекомендується робити запас з розрахунку 10% від підсумкового числа.

Далі можна приступати до монтажу електропроводки, дотримуючись при цьому техніку безпеки і вимоги, прописані в «Правилах улаштування електроустановок».

Для того щоб отримати в результаті монтажу безперебійну роботу всіх підключених об’єктів, потрібно ретельно планувати здійснення робіт і чітко слідувати інструкціям. Також не варто забувати про монтаж заземлення, яке теж буде необхідно зробити.

Категория: Електрика, Поради будівельникам, Ремонт квартири, Своїми руками, Советы, Техника и продукция Метки: , , , , , , , ,

Вам могло бы понравиться:

Преимущества покупки сантехники в интернете Преимущества покупки сантехники в интернете
Полезные советы по упаковке вещей во время квартирного переезда Полезные советы по упаковке вещей во время квартирного переезда
Преимущества плитоноски мультикам Преимущества плитоноски мультикам
Де можна запропонувати послуги? Де можна запропонувати послуги?

Оставить коментарий

Добавить коментарий

© 2020 vd.net.ua. VD.NET.UA - Портал по строительству и ремонту.
Яндекс.Метрика