Доїльний апарат – це пристрій, що імітує ручне доїння і вигодовування теляти, тому важливо, щоб така техніка максимально відповідала природному процесу як по режиму роботи, так і по тактильним відчуттям, які отримує тварина. В цьому випадку можна досягти оптимальних надоїв і знизити ймовірність захворювань у корів зокрема маститу, який часто виникає при використанні низькоякісного обладнання або порушення правил експлуатації.
Принцип роботи
Створення вакууму двигуном доїльного апарату для корів дозволяє встановити прийомні склянки на соски. Вакуум ж сприяє легшому подоланню струменем молока сфінктера вимені. Ця фаза чергується з фазою стиснення, під час якої за допомогою того ж двигуна нагнітається повітря в межстеночное простір склянки (відбувається здавлювання соска).
До недавнього часу така двухтактная технологія була єдиною і не мала альтернативи. Серед сучасних агрегатів з’явилися вдосконалені трехтактні, дивіться на http://www.ua.all.biz/doilnoe-oborudovanie-bgc3045. У них фази стиснення і вакууму доповнюються фазою відпочинку. В цей час в розріджений простір склянки навколо соска впускается порція повітря.
Повністю порівняти тиск з нормальним технологічно неможливо – без розрідженості стакан впаде з вимені, проте сучасні матеріали соскових власників щільно прилягають до шкіри тварини. Вони дозволяють утримувати склянки при зменшенні різниці між зовнішнім і внутрішнім тиском.
Доїння корови апаратом
Трехтактний доїльний апарат більш складний і коштує дорожче, проте, він з максимальною достовірністю імітує вигодовування теляти і ручне доїння, тому мінімізує ймовірність виникнення маститу і забезпечує повне видоювання.
Види доїльних апаратів для корів
Класифікація обладнання аппараты доильные на ua.all.biz допоможе зорієнтуватися в різноманітті пропозицій на ринку і вибрати техніку відповідно до конкретних умов.
Промислові та побутові апарати
Умовно на промислові і побутові доїльні апарати для корів поділяються по можливості одночасної роботи з декількома тваринами. При виборі для обох категорій діють загальні принципи, про які буде сказано нижче. Особливість промислової техніки полягає в необхідності використання автоматичних систем контролю за процесом. В одному господарстві можуть виявитися легкодійні і тугодійні корови, тому застосування для автоматичного доїння єдиного для всіх режиму неприпустимо.
За принципом дії розрізняють два види двигунів, кожен з яких має свої особливості.
До переваг цього типу вакуумних двигунів слід віднести низький рівень шуму, що підвищує рівень комфорту тварини під час доїння. Недоліками такого варіанту є чутливість до низьких температур (можуть виникнути проблеми з запуском) і необхідність постійного обслуговування (контроль рівня масла і долив рідини в міру необхідності).
Мотори сухого дії
Така техніка більш екологічна і невибаглива в експлуатації. Істотним недоліком є високий рівень шуму. Справитися з проблемою в деяких випадках допомагає установка глушника. Ще одне слабке місце насосів сухого типу – чутливість до вологості. Під час використання і при зберіганні важливо не допускати попадання рідини всередину конструкції.
Важливо знати, що характеристики насосів обох типів багато в чому залежать від якості виконання.
У масляного насоса недобросовісного виробника може відбуватися підтікання масла, що порушує стерильність.
Неякісна шліфування лопатей у конструкції сухого типу стане причиною підвищення рівня шуму і перегріву двигуна.