Рукавички – це обов’язкові засоби особистої безпеки для будь-якого електрика чи робочого, пов’язаного з електричними високопотужними приладами (верстатника, зварювальника, автослюсаря і т.д.). Пропонуємо розглянути, які діелектричні рукавички ефективніше – гумові або латексні, як їх перевірити на непропускную здатність, де купити ці аксесуари і яке у них призначення.
ПРИНЦИП ВИГОТОВЛЕННЯ РУКАВИЧОК
Виробництво діелектричних рукавичок вважається одним з найдоступніших видів бізнесу, тому що використовуються дуже дешеві матеріали і найпростіші методи обробки. Для виготовлення береться латекс, силікон або гума, в залежності від призначення. Після чого на високій температурі сирі переплавляється, змішується з деякими добавками і опускається на автоматичну лінію. Тут система роботи дуже схожа на лиття сталі. Потрібно заповнити рідким діелектричним розчином спеціальну форму, після чого майбутні рукавички поміщаються на спеціальний механізм охолодження.
Слід зазначити, що норми, за якими перевіряється склад, маркування та повірка по закінченню роботи прописані в ГОСТ про діелектричні штанцованние рукавички (за основу взято ОКДП, див. Фото).
Тут проводиться не тільки охолодження, але і зміцнення структури за допомогою контрастної температури. Гарячі гумові форми опускаються на певну кількість часу (3-5 секунд), в холодну воду, і так сотні разів, поки матеріал не охолодиться і прийме потрібну нам форму.
Далі, при необхідності проводиться утеплення рукавичок. Потрібно відзначити, що відсутність утеплювача не є недоліком, і ціна на такі діелектричні шовні та безшовні рукавички значно нижче, ніж на моделі з тканинної оббивкою. Але дуже незручно працювати взимку, особливо в екстремальних умовах, крім того, може утворюватися парниковий ефект, якого при тканинному шарі можна було уникнути.
ЯКІ БУВАЮТЬ РУКАВИЧКИ
Залежно від максимально допустимого рівня напруги бувають такі типи захисних рукавичок:
Клас Максимальна напруга Контрольні випробування
00500 У 2500 У
0 1000 В +5000 В
Січень 7500 В 10000 У
2 17000 В 20000 У
3 26500 В 30000 У
4 36000 У 40000 У
Клас 00 – це найбільш слабкі діелектричні захисні рукавички безпеки, в основному для їх виготовлення застосовується латекс, облік і випробування проводяться на спеціальному обладнанні. Вони призначені для роботи на установках невисокої потужності, це побутові електроприлади.
Клас 0 – ці рукавички можна використовувати без додаткового захисного оснащення для роботи на електричних установках, з напругою до 1000 вольт. Це можуть порівняно слабкі виробничі механізми і лінії.
Клас 1 – для більш серйозних робіт, скажімо, на середньо-мощностном верстатному устаткуванні, застосовуються рукавички з допуском до 7500 вольт.
Клас 2 – це в більшості випадків, діелектричні силіконові рукавички, перевірені на захист від напруги в 10000 вольт. Це одні з найбільш широко поширених засобів захисту, тому область застосування дуже широка: потужне верстатне обладнання, автомобільна техніка, і т.д.
Інші класи можна віднести до спеціальних захисних аксесуарам, це засоби захисту від високопотужних навантажень (виробнича електрика, верстатні механізми, і т.д.).
Коли підібрали потрібний вид рукавичок, обов’язково прочитайте до них опис, який дає виробник. Продаж аксесуарів здійснюється в будь-якому електротехнічному магазині, на ринку або від заводу-виготовлювача.
При покупці перевіряйте паспорт виробу і його характеристики, документ з ціною або прайс лист тут не так важливий, повірте, набагато небезпечніше купити підробку під імпортні рукавички з діелектричних матеріалів, яка може просто не витримати зазначеної кількості вольт. Ми радимо віддати перевагу таким маркам, як hivamat, knipex, Азрі, актау, з можна замовити і онлайн, відвідавши http://www.kz.all.biz/perchatki-dielektricheskie-bgg1010445 інтернет-магазини .
ПРАВИЛА ЗБЕРІГАННЯ
Дуже важливо дотримувати експлуатаційні умови використання захисних аксесуарів. Таким чином, значно збільшується їх довговічність. У якому догляду потребують діелектричні рукавички, боти, калоші, килимки і т.д.
Рукавиці слід зберігати в темному і дуже сухому місці; Уникайте потрапляння прямих сонячних променів на гуми, латекс і силікон. Особливо шкідливо також і флуоресцентне свічення;
Як правильно зберігати рукавички: протріть їх сухою натуральною тканиною. Помістіть гумові ізоляційні рукавички в коробку рукавичок, кінчиками пальців вгору, і повісьте на місце. Не можна тримати рукавиці в горизонтальному положенні, скрученими або тим більше зім’ятими.
РЕКОМЕНДАЦІЇ ВІД ЕЛЕКТРИКІВ
уважно підбирайте свій розмір;
будь-якы діелектричні рукавички мають термін придатності (в цьому Вам допоможе інструкція до обраної серії), також купуючи аксесуари оптом (скажімо, комплект), можна значно заощадити;
найчастіше в наборі або комплекті є також аптечка, каска і бавовняні рукавички;
Я покупал здесь або в разі необхідності потрібно відвідувати для цих цілей магазин електротехніки;
при поверненні складайте протокол, він допоможе Вам отримати компенсацію за неякісний електричний товар, який міг завдати шкоди здоров’ю (в СПб штрафи доходять до десятків тисяч гривень);
на рукавичках обов’язкова наявність штампа виробника.
цікавлять діелектричні рукавиці
Перейдіть по ссилці, там ви зможете подивитися