...

Як відігріти водопровід

Як відігріти водопровідЗ настанням сильних морозів водопровід може замерзнути. Це відбувається через те, що:

зима видалася дуже холодною;
водопровідні труби погано або взагалі не утеплені;
труби знаходяться недостатньо глибоко;
вода мало витрачається.
Найбільше водопровід схильний промерзання в місці виходу труби з землі на кордоні землі і повітря. Якщо водопровід змонтований з пластикових труб промерзання можна виявити шляхом легкого згинання труби.

як відігріти водопровід
У місці де вона замерзла буде чути легке потріскування льоду. Замерзлий водопровід доставляє незручності, як то кажуть – «без води – і не туди і не сюди». Доводиться замерзлий водопровід відігрівати.

Для цього доведеться набратися терпіння і скористатися одним із способів описаних нижче.

Відігріти водопровід за допомогою окропу
Якщо труба замерзла на вході в будинок або на іншому відкритому місці, прогріти її можна використовуючи окріп. Труба обмотується ганчірками – це продовжить час контакту труби з гарячою водою. Відкриваємо кран в будинку і поливаємо трубу окропом до тез пір, поки лід не розтане (буде чутно потріскування). Цей варіант підходить для труб які знаходяться в приміщенні і до них можливий доступ.

Грієм замерзлий водопровід феном
Труби можна прогріти і гарячим повітрям, який виробляє фен. Для цих цілей краще використовувати спеціальний будівельний фен, так як він більш потужний, побутовий фен використовують при невеликому промерзанні. Труби обдуваються гарячим повітрям з усіх боків, якщо спорудити над трубою невеликої шатро з поліетилену можна значно знизити втрату тепла і прискорити процес.

Якщо водопровід складається з пластикових труб не варто гріти занадто сильно, так як їх можна розплавити. Повороти, звуження і фітинги – так само потрібно гарненько прогріти, там часто застряють крижинки, що може призвести до повторного замерзання. Так само як і в першому випадку кран повинен бути відкритим.

замерз водогін в будинку
Греєм замерзлу трубу електричним струмом
Якщо водопровід металевий і в наявності є зварювальний апарат, можна відігріти трубу використовуючи електрострум. Для цього кабелі зварювального апарату під’єднують до труби з двох сторін і включають зварювання. Крижана пробка розтане за кілька хвилин.

Для пластикового водопроводу потрібно двожильний мідний дріт (перетин – 2,5 мм). З нього роблять щось типу кип’ятильника. Провід роз’єднують, один провід відгинають, а другий треба оголити і зробити 3 – 5 витків навколо дроти. Таку ж операцію проробляють і з другим проводом, відступивши від першого 3 – 4 мм. Оголені кінці не повинні торкатися один одного.

Отриманий кип’ятильник проштовхують в пластикову трубу і і включають в розетку. При цьому нагрівається тільки рідину, самі дроти залишаються холодними, що повністю виключає розплавлення пластика.

щоб водопровід не замерзає
Відігріти замерзлі труби зсередини
Якщо водопровід складається з декількох ділянок і є багато вигинів його доведеться гріти зсередини. Для цього знадобитися спеціальний пристрій. Його можна зробити самостійно.

Для цього знадобиться:

дріт;
трубка від гідрорівня;
гуртка Есмарха складається з гумової ємності з гумовим шлангом і краником для спуску (по простому клізма).
Трубку ізолентою кріплять до дроту, дріт повинна трохи не доходити до кінця трубки. Трубку вставляють у водопровід і заливають гарячу воду. Знадобиться ємність для збору випливає з водопровідної труби води.

Що робити щоб водопровід не замерзає

Ще на стадії монтажу водопроводу варто потурбуватися про його утеплення. Щоб уникнути замерзання труб їх треба закладати нижче рівня промерзання грунту (незгірш 2 м). Якщо така можливість відсутня, необхідно якісно теплоизолировать трубопровід або використовувати спеціальний підігріваючий саморегулюючий електро кабель, який включається автоматично у міру потреби.

Крім цього у водопроводі не повинно бути підтікання. Найчастіше вода замерзає в трубах невеликого діаметра, тому для водопровід бажано використовувати труби діаметром не менше 50 мм. Так само водопровід може замерзнути в місцях зіткнення труби з бетоном. Такі місця необхідно утеплювати сильніше.

Водопровідні труби утеплюють:

скловатою,
мінватою,
пінопластом,
порожнечі можна закрити монтажною піною.

Якщо ж водопровід був змонтований без теплоізоляції, а на вулиці сильний мороз і є шанс розморозити труби, можна на ніч залишити кран відкритим. Поточна рідина буде перешкоджати замерзанню. Однак це не безпечно і затратно.

Категория: Ремонт, Ремонт сантехніки Метки: , , , , , , ,

Вам могло бы понравиться:

Ремонт балкона, спальної і вітальні Ремонт балкона, спальної і вітальні

Оставить коментарий

Добавить коментарий

© 2020 vd.net.ua. VD.NET.UA - Портал по строительству и ремонту.
Яндекс.Метрика