Планіровка панельних будинків

планіровка панельних будинківПанельні будинки були широко поширені на території колишнього СРСР, причому їх будівництво триває і донині у зв’язку з низькою вартістю і достатнім рівнем комфорту. Їх планування є окремим поняттям, яке необхідно враховувати при покупці квартири в подібній будівлі.

В основу конструкції лягає набір залізобетонних панелей, які складають стіни і перекриття, вся споруда тримається на  фундаменті. Поверховість таких будинків при зведенні прийнято розраховувати в проміжку від 12 до 25 поверхів, включаючи підвал і технічний поверх, розташований вище останнього житлового і призначений для проведення ремонтних робіт даху, комунікацій і ліфта. Як утеплювач використовують керамзитобетонні блоки або панелі. Характерною особливістю багатьох будівель серії КТ і КТУ є так званий «вентильований фасад», що представляє собою блочно-панельну систему покриття стін з прошарком повітря або утеплювача. Планування панельного будинку не дозволяє проводити якісь структурні зміни в конфігурації стін або прорізів, оскільки набрана жорсткість будівлі забезпечується чітко заданим розташуванням несучих стін і блоків. Також подібним будинкам не характерна локалізація основних елементів, що виконують опорні функції, як, наприклад, в каркасних будівлях. Єдине можливу зміну інтер’єру полягає в частковому перетворенні штукатурної перегородки між спальнями, навантаження на яку практично немає.

Розташування квартир і під’їздів в такому типі будинків пов’язано, в першу чергу, з тим, що при складанні проекту побудови першого панельного будинку враховувалися такі показники, як зручність розміщення житлових площ, функціональність комунікаційних мереж, висока надійність будівлі при максимальному спрощенні та полегшенні конструкції будинку, з чого виходить більш низька собівартість будівлі кожної будівлі та спрощення збірки будинкових коробок. Також враховувалася економія простору на технічних приміщеннях і під’їздах, внаслідок чого сходові майданчики були завужені до гранично допустимого розміру.

Характерною особливістю будинків серії БПС є балкони, розташування яких викликає великі труднощі при спробі застеклення або зміцнення обшивки. Тонкі залізобетонні панелі закріплені дуже слабо, тому наявність навіть незначного шару утеплювача може призвести до відриву панелі від каркаса. Що стосується можливості ремонту внутрішніх приміщень, то планування стелі та стін дозволяє проводити будь-які роботи з вирівнювання поверхонь за рахунок цільноблочної структури.

Панельні будинки стандартно складаються з двох-або трикімнатних квартир, рідше зустрічаються чотирикімнатні квартири зі зменшеною корисною площею. На кожному поверсі розміщують по 4 квартири, площа яких зазвичай варіюється від 33 до 63 кв. метрів (залежно від кількості кімнат), висота стель досягає 260-270 см. Квартирам характерні розділення ванна кімната і туалет.

Однією з позитивних характеристик «панельного» планування є відкритий коридорний тип виходів з квартир у багатоповерхівках. Така система сходів і дверей дозволяє забезпечити безпечний спуск і вихід з будівлі при виникненні аварійної ситуації. Також розташування виходів запобігає ймовірне задимлення при пожежі. Ця характеристика особливо вигідна для будинків, в яких проживає велика кількість людей, для яких можливість швидко і безпечно залишити приміщення при виникненні ПП грає першорядну роль.

До недоліків варто віднести універсальність і серійність квартир, а також неможливість вносити самостійно корективи в розташування стін і дверних прорізів у стіні. Будь-яка перепланування житлових і технічних кімнат категорично забороняється фахівцями БТІ та класифікується як «загрозлива цілісності будівлі та безпеки його мешканців». Споруда додаткових стін і перегородок також не представляється можливою у зв’язку з тим, що плити перекриття не витримають додаткове навантаження без упору знизу аналогічної стіни. При зведенні каскаду перегородок фундамент, розрахований на меншу вагу, також може зазнати змін і привести до руйнування всієї будівлі. Спроба самостійно провести перебудову в панельному будинку може привести до штрафу і адміністративної відповідальності за порушення житлового кодексу. Також варто відзначити малу товщину міжквартирних стін, яка стає причино поганою звукоізоляцією.

Планування квартири в панельному будинку

Планування панельних будинків як і раніше залишається незмінним зразком радянського домобудівництва, тим не менш, не виходить з моди і по-своєму зручна для багатьох людей. Однак поступово вона витісняється більш технологічними і зручними конструкційними рішеннями в цегляних і блокових будинках, які куди простіше піддаються різного роду перебудовам за рахунок більш стійкого розміщення стін і опор.

Категория: Основы технологии строительства, Поради будівельникам, Разное, Советы, Строительство Метки: , , , , ,

Вам могло бы понравиться:

  Затишок і комфорт в оливкових тонах       Затишок і комфорт в оливкових тонах    

Оставить коментарий

Добавить коментарий

© 2020 vd.net.ua. VD.NET.UA - Портал по строительству и ремонту.
Яндекс.Метрика